Kaç Ben den Geçmişim?

Gözlemlediklerim

Yarım kalan her şey tamamlanmak ister…

“Tek bir ruh vardır. Dünyayla ilgilidir. Sanat buradan neşet eder. Bilim yöntemi burada keşfeder. Edebiyat bunun kaydıdır. Din bunun ilham ettiği saygı duygusudur. Ahlak insan yaşamında resmedilen ruhtur. Toplum bireylerin bu ruhu birbirinin içinde bulmasıdır. Ticaret ruhun doğada çalışarak keşfedilmesidir. Siyaset ruhun güçte tezahür eden faaliyetidir. Terbiye ruhun sessiz ve dolaylı ifadesidir. “

— Ralph Waldo Emerson

Merhaba

Kendini anlamaya başladığın yerden, geriye baktığında nelerden geçtin?

Bu gece bir düşün sen istedim…

Kaç can kırığın var?

Kaçını onarabilmek için çaba gösterdin. Kaçını dalları kırılmış yol kenarında bıraktın. “Olmadı” dediğini duyar gibiyim.

Bırakmaya çalıştığın onlarca şey “buradayım” dercesine peşinden geliyorsa; kendini bolca anımsatıyorsa ne yapmalısın, bir düşün istedim.

Yarım kalan her şey tamamlanmak ister…

Teknik olarak zihin odalarının hepsinin düzenlenmesi enerji akışını sağlarken, bazen de tüm parçaları “bir odada” biraraya getirmek. Karar verip, harekete geçebilmemiz de ne büyük etken. Egzersiz, okumak, düşünmek, yazmak, müzik, bilginin hepsini biraraya getirerek tamamlanmak. Ve yaşama açılan pencereden kendimizle , doğayla temas halinde olmak. Cümle içindeki özne, yüklem ve aradaki bağlar gibi.
Daha iyi ve güzel şu an ve yarınlar benimle başlıyor.

Önce güneşi toplamak gerekiyor.

Hepsi bu…

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: