İlk Kemoterapi Günüm ve İlk Kemoterapi Arkadaşım

27.04.2018 Kemoterapi ilk gün…

Merhaba

Birazdan kemoterapi için teknisyenler koltuğa alacak. Önce damar yolu bulundu. Ardından kemoterapi almak için kan tahlillerinin sonucu beklendi.

Beklerken, kütüphaneden seçtiğim kitap. “Kalbinizdeki iyiyi çıkarın ortaya” sloganıyla kitapta buluştuğum cümleler. Satırlar arasında yürümeye, başladığımda, tam karşımda oturan kadın…

Birkaç dakika sonra yanına çağırdı. Elimi tuttu. Yorulmuştu. Biraz kendinden bahsetmek istedi. İzniyle resim çekerek günün anlam ve önemini belirten yazıyı oluştururken resim yerini buldu.

9 Eylül Hastanesi Tıbbi Onkoloji bölümünde görev yapan Prof. Dr. Aziz Karaoğlu onlologumuz aynı. İnsaf Hanımla birkez de onkoloğumuzun muayenehanesinde karşılaştık.

İnsaf Hanım, yorgun görünüyordu. Nefes darlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Fakat tümöründe küçülme olduğunu öğrenmiş, yüzünde gülümseme oluşmuştu.

Birkaç gün sonra beni aradı. “Seni aramak ve konuşmak istedim” “Kemoterapiden sonra yorgun oluyorum, sesim kısılıyor” dedi.

Vedalaştık…

Bir ay sonra, odamda kitap okurken, kemoterapinin tüm etkilerini hissederken kalbimde bir his oluştu. Buca, Tınaz Tepe Hastanesinde sürecimizi takip eden Dr. Tijen Hanımı aradım.

İnsaf Hanımı merak ediyorum” “Telefonundan ulaşamıyorum” “Kendisi hakkında bilgi alabilir miyim?” dedim.

İki gün sonra Tijen Hanım beni aradı. Vefat ettiğini söyledi. Oğlunun telefon numarasını verdi.

Hemen oğlunu aradım. İnsaf Hanımın oğlu 11 Ağustos 2018 tarihinde evlenecekti. Düğünü beklemiş sonra görevini tamamlayarak yaşama gözlerini kapamıştı.

Nurlar içinde uyuyun…

Şu an yazıyı revize ederken; Hiçbir karşılaşmanın tesadüf olmadığını belirtmek isterim.

Şimdinin gücüyle, günün mesajlarını toplamak. Günün mesajının size ne anlattığını öğrenmek…

Tek yapmanız akışta kalarak sevgiye dahil olmak.

Sevgiyle okuyunuz..

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: