Ramtha, EŞRUHLAR

Madde alemini deneyimlemek ve insan ırkını meydana getirmek üzere birlikte yaratılan eşruhlar, dini dogmaların oluşturduğu toplumsal bilincin kadını alçaltması ve cinsel olarak aşağılaması sonucu birbirlerinden ayrıldılar. Onların yeniden bir araya gelmelerini tek bir güç sağlayabilir…”

“Efendiler uyanın! Sınırlı inançlarınız, sınırlı bilinciniz var oldukça bir illüzyonu kovalamış olacaksınız…”

— Ramtha

Merhaba

Başlangıçta birlikte yaratıldığımız eşruhumuzdan (öteki yarımızdan) zamanla nasıl ayrıldık?

Yeniden nasıl birleşebiliriz?

Başlangıçta hepiniz eşruhunuzla birlikte yaratıldınız. Eşruhunuz sizin öteki yarınızdır. Herkesin bir eşruhu vardır. Siz ve eşruhunuz sonsuza dek birbirinize bağlısınız. Aslında ikiniz, olağanüstü bir yolculuğa çıkmış tek bir tanrısınız. Hem kadın hem de erkek olarak bedenlenmiş tek bir tanrı…. İkiniz daima bir tekliği, bu bütünlüğü, ne kadın ne de erkek olmayan ama her ikisi de olan bu bütünlüğü temsil edersiniz. On milyon yıldan beri de bu alemi birlikte deneyimliyorsunuz. Madde alemini deneyimlemek ve insan ırkını meydana getirmek üzere birlikte yaratılan eşruhlar, dini dogmaların oluşturduğu toplumsal bilincin kadını alçaltması ve cinsel olarak aşağılaması sonucu birbirlerinden ayrıldılar. Onların yeniden bir araya gelmelerini tek bir güç sağlayabilir…

Siz neyin peşindesiniz? Olmadığınızı düşündüğünüz kişi olarak hissetmenizi sağlayacak birinin mi?

Gelelim eş ruhlarınızı bulmanıza. Kendinizi sevmeye başlar ve kötü bir şekilde sızdıran boşlukları tıkamayı becerirseniz, eşruhunuzu bir mıknatıs gibi kendinize çekersiniz. Aynaya bakıp da gördüğünüzü severseniz biliyorsunuz güzelliğiniz aslında görünmeyendir, o zaman boşlukları doldurursunuz. Geceleri korkmadan uyuduğunuzda boşlukları doldurursunuz. Sokakta yürüyüp de cinsel olmamayı başarırsanız boşlukları doldurursunuz. Ne kadar çok boşluk doldurursanız ve kendi kendinizi ne kadar yakından tanırsanız o muhteşem varlığı kendinize doğru o denli kuvvetle cezbedersiniz. Kendinizi sever ve varlığınızı yüceltirseniz eşruhunuz da yücelecektir. Siz ikiniz aynı ruhu ve aynı bilgeliği paylaştığınız İçin bu bilgiler eşruhunuza da erişecektir.

Sayfa, 52

Kendinizi sevmek yoluyla mesih olursunuz. İçinizdeki mesih uyandığında eşruhunuz da aynı titreşimi duyar. Bu da ikinizin kusursuz TEK haline dönmeniz sürecinin başlamasıdır.

Şimdi bundan sonraki “ders“ten söz edelim. Size kusursuz bir ayna göndereceğim ; hiç delikleri olmayan bir akis, sizin kendinizi seven halinizin aksi… Eğer güvensizlik duyuyorsanız, korkuyorsanız, kendinizi sevmiyorsunuz denektir. Ben de size bu rüyanın ötesine geçen bir vizyon göndereceğim; bu vizyonda kendinizi güvenli ve korkusuz bir varlık olarak göreceksiniz.

Bazılarınız hala o aynayı bekliyor. Aynayı görmüş olanlarınızı bir adım daha ileri götüreceğim. Size parlaklığınızın her davranışını aksettiren bir yansıtıcı göndereceğim. Bu kata geldiğinizden beri böyle bir ayna görmediniz. Bu ayna bilgeliğin hazinesi ile yüklüdür.

Size çok çeşitli “dersler” gelecek. Onlara katlanmak zorundasınız.

Sayfa 53

Uyananlarınız için söylüyorum: Öğrendiklerinizi ruhunuzda hissetmeye başlıyorsunuz ve eşruhlarımız da her neredeyseler, bu yüce öğretilerin parıltısını hissetmeye başlıyorlar. İçlerinde bir eksiklik duyuyor ve istiyorlar. Ne olduğunu bilmiyorlar. fakat. kendilerini daha iyi hissetmeye başlıyorlar. Neden olduğunu bilmiyorlar ama öyle hissediyorlar. Duyguları onlarla paylaşıyorsunuz. Böylece, eşruhlarınızın ruhları da bu anlayışı kazanıyor ve onlar da uyanıyorlar. Çok kısa bir zaman sonra, nedensiz bir şekilde onlar da kendi yaşamlarından sorumlu olduklarını anlayacaklar ve bu gerçek onları özgür kılacak. Özgür! Bir kuş gibi uçup gitmek için mi özgür? İlle de öyle değil! Ama, dogmadan, “bilincin genişlemesini” önleyen dogmadan kurtulmak şeklinde özgür. Sizin sayenizde onlar da uyanıyorlar. Onlar da tepki veriyorlar; her tepki verdikleri an, siz onların yoğunluğunu hissediyorsunuz. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş oluyorsunuz! Anlıyor musunuz? Çünkü, siz ikiniz her şeyi paylaşırsınız.

İlk bölündüğünüzden beri birbirinizi hiç görmemiş olsanız bile, başlangıçtan beri her şeyi paylaştınız!

Sayfa 61

Aldığınız her nefes Tanrı’dır...

Eş Ruhlar, Ramtha, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgi’yle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: