RAMTHA, Beyaz Kitap

İnsanlığın kendi yüceliğini idrak etmekten başka kurtuluşu yoktur…

“Ve söylediğiniz her sözcüğün gelecek günlerinizi yarattığını bilin…”

— Ramtha

Merhaba

Ramtha’nın öğretisi benzersiz bir metafiziksel düşünce sistemidir. Onun içeriğinin tüm anlamını ve etkisini kavramak için, bu sistemin çok dikkatle incelenmesi ve üzerinde düşünülmesi gerekir.

Bilinebilecek her şeyi bilme yeteneğiniz var…

Aydınlanmaya giden yol, Sıfır Noktası‘na geri dönüşü içeren tekamül yolculuğudur. Bu görevi başararak kişi bilinmeyeni bilinir kılma ve deneyimini ebedi bilgeliğe dönüştürmek üzere Boşluğa getirme emrimi yerine getirir.

Hangi düşünceleri bileceğinizi sizin düşünce süreçleriniz belirler, çünkü aura’nızın elektromanyetik bölümü düşünüşünüze uygun olan düşünceleri size çeker.

Kitabın, içindeki bilginin hepsi değerli, benim ise ilgilendiğim asıl konu Sayfa 233 Bölüm 19 Zihni Açmak.

“Kendinizi daha çok sevmeyi ve biliş içinde yaşamayı daha çok istediğinizde, beyniniz, varlığınızı kuşatan Tanrı tarafından giderek daha çok açılır. O zaman bedeninizden daha fazla bir şey olursunuz. Sizi bir arada tutan olursunuz.”

Yeniden sınırsızlık haline dönebilmek, varoluş mutluluğunu ve özgürlüğünü yaşayabilmek için, yeniden sizi bir arada tutan olmak zorundasınız. Böyle olabilmenin tek yolu bir beden tarafından engellediğinizden beyninizin toplumsal bilincin ötesindeki sınırsız düşünceleri alabilmesi için, yedinci mührünüzü yani hipofizi tümüyle aktive etmektir. Ancak böylelikle bilişinizi düşüncenin bütünü olan, kendisine izin veren ve seven Tanrı’nın sınırsız anlayışına genişletirsiniz.

Peki, beyninizin kapalı bölümlerini hormon salgısıyla açan bu harika salgıbezini nasıl uyandırabilirsiniz?

Yalnızca istemekle. Bir Mesih olmak, Tanrı’yı bilmeyi ve O’nun gibi olmayı istemek demektir. Tüm düşüncenin benliğin realitesi olmasına izin vermeyi istemektir. Olduğunuz her şeyi her an sevmeyi istemektir. Kendi oluşunuz olmayı istemektir. Bunu da ancak yalnız yürüyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Tanrı dediğiniz sonsuz zeka ve yaşam-gücüdür. İşte hepimizi birbirimize bağlayan bu özdür. Sadece sizin dünyanızdakileri değil, henüz göremediğiniz evrendeki varlıkları da birbirine bağlayan bu aynı özdür.

Beyaz Kitap, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgi’yle okuyunuz…

Kemoterapi döneminde, kitabı internetten pdf okudum. Ardından, Nadir Kitap aracılığıyla Eylül Sahaf Kitabevine sipariş vererek aldığım notları kitaba dokunarak tekrar gözden geçirdim. Bilgi paylaşacaklarımla sınırlı değil. Kitabın mis kokusuyla, temas etmek huzur verici. Ayrıca kitap bir sporcununmuş. İçinden 2004 yılına ait fatura çıktı.

Kitaptan aldığım notları aktarırken, ” Miras niteliğindeki kitapları çizip, karalamasak nasıl olur?” sorusu oluştu. Tertemiz bakılmış kitaplara, bizden sonrakiler de okuyup beslense, faydalansalar…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: