Oyuna İşte Böyle Başladım!

Sağlık

Kanser Hastası, olduğumu öğrendiğimde hayatı fazla ciddiye aldığımı düşündüm. Keyifli hale getirebilmek için, renkler kattım.

“İyileşmek ve duyguları yaşamak için buradayız.”

Elisabeth Kübler -Ross

Merhaba

Oyun “keyif” aldığınız eğlendiğiniz şeylerin tümüdür. Doğal olarak hepimizin keyif aldığı şeyler farklı. Mesela kazanmak İçin oynayanlardan uzaklaşmak gerekiyor. Bence, hırs aklın önüne geçtiğinde zarar veriyor.

Zehirli oyun arkadaşları verdiği toksinle iyileşme sürecini yavaşlatıyor.

Çoğumuz her gün işe gitmek ve nadiren kendi seçimimiz olan, sürekli kendisini tekrar eden görevleri yerine getirmek zorundayızdır. ve bu istenmeyen rutin devam ederken, bunlara karşı giderek artan direncimiz bizi tamamen yıpratmasa da yorgun düşürür. Kendimizi sıkışmış hissetmeye başladığımızda gerginliği hepimiz biliriz.

Zamanın çoğunu işinde geçirenler burada mı? Hizmet etmek, para kazanmak için ben de bu durumun içindeydim. Fakat, öğrendim ki insan, kendine zarar veriyormuş. Seçim yaptım ve kendimi seçtim.

Kanser Hastası, olduğumu öğrendiğimde hayatı fazla ciddiye aldığımı düşündüm. Keyifli hale getirebilmek için, renkler kattım. Yürümek, yarı zamanlı egzersiz yapmak keyifliydi. Doğada sürelerini uzattım. Evim ve sevdiklerime , daha çok zaman ayırdım. Ayrıca sıcak içeceklerin keyfi de dost sohbetiyle başka. Bu sayede yeni dostlar da tanıdım.

Eğitim aldığım konularda, okumalar yapmaya başladım. Hepsini bölümlere ayırdım. Eksik bir sürü konu vardı. Öğrenmeyi pekiştirmek içinde belirlediğim bir konu hakkında yazmaya başladım.

Kendi kendine öğrenen biri olarak, bunları yaparken keyif aldım.

Benim için başarı gelişmekti. İşler iyi gitmediği zaman bile kendimi zorlayarak, dik tutarak gelişime sıkı sıkıya sarıldım. Anladım ki insanın asıl zor zamanlarında kim olduğu ortaya çıkıyor.

Yazdıklarımı, yaşamın kıyısına gelenlerin daha iyi anlayacağını düşünüyorum.

Sizler zor zamanlarınızdan nasıl çıktınız?

Keyif aldığınız şeyler neler?

Sevgi’yle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: