Kelimelerle İnsanları Etkileme Sanatı, Kevin Hogan

Kelimelerle İnsanları Etkileme Sanatı, insanları etkileme bilimini anlamak ve inandırıcılıktan zorlayıcılığa nasıl geçileceği konusunda bir başyapıttır. Kevin Hogan size, ikna biliminin temelini, nasıl anlanacağını ve uygulanacağını açık açık, dobra dobra gösteriyor. 

“Dünyadaki en büyük farkı, insanların söylemediği şeyler yaratır.”

— Kevin Hogan

Merhaba

Kevin Hogan, Amerikalı yazar, beden dili uzmanı ve motivasyon konuşmacısı. Yaklaşık 19 kitabı bulunmaktadır.

Dünya çapında daha çok, best-seller kitabı “Başkalarını sizin gibi düşünmeye nasıl ikna edersiniz?” ile tanınır. ABD’nin önde gelen beden dili uzmanlarından birisi olarak görülmektedir. 20 yıldan uzun süredir beden dilini akademik açıdan incelemekte olan Kevin, beden dilinin ve sözel ötesi iletişimin pratik, gerçek yaşam uygulamaları üzerine çalışmaktadır. Geçen on sene boyunca ABC, Fox, BBC, The New York Times, The New York Post gibi şirketlerde ve düzinelerce ünlü dergide (Forbes, Investors Business Daily, InTouch, First for Women, Success!, ve Cosmopolitan) beden dili uzmanı olarak çalışmıştır.

Beklentili Zihin Ne Değildir

İnsanlar, başkalarında işe yarayan bir şeyi kopyaladıklarında kendilerinde de aynı olumlu sonucu vereceğine inanmak isterler.

Sonra, bir servet ya da başarı sahibi olma programına para öder ve bunun işe yaramadığını görürler. Şaşırırlar, hayrete düşüp bunalıma girerler. Neden? Çünkü bunun sonuca ulaştıracak “kesin ifadeler” olduğuna gerçekten inanmışlardır. Kesin bir pazarlama senaryosu, hipnoz senaryosu, satış senaryosu… hep aynı. Sonuç olarak şansın biraz ötesine gitmenin dışında işe yaramazlar. Senaryolar ancak; aktörlerin birbirleriyle, hikayeyle ve izleyicilerle nasıl etkileşime gireceklerini prova ettikleri oyunlarda işe yarar.

Yapmanız gereken, bugünkü mevcut halinden çok farklı olacak bir Beklentili Zihin elde edeceğiniz noktaya varana kadar zihninizi en uygun hale getirmektir.

Önümüzdeki beş yıllık süreç içerisinde insanların yaşam durumlarını en iyi öngörme aracı, bugün ne yaptıklarına bakmaktır. Çoğu insan kendini değiştirmeyecek, gelişmeyecek ve başkalarını da değiştiremeyecektir. Bu insanlar kesin sözler peşindedir ve bir diyalogda, resimde ya da videoda neyin nasıl olduğunu anlamak istemezler.

Siz değişmezseniz kimse değişmez…

Kelimelerle İnsanları Etkileme Sanatı, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: