Konuşarak İkna Psikolojisi, Ayakta Kalmayı Başarmanın 12 Yolu, Kevin Hogan

Yirmi yıldan daha uzun sürelik bir deneyime dayanarak Kevin Hogan gerçekten çok başarılı iletişimcilerin sırlarını açıklıyor. Bu kitapta sizin de kariyerinizde, en yakın ilişkilerinizde ve daha da önemlisi kendinizle ilişkinizde bu sırları nasıl kullanabileceğinizi gösteriyor.

“İLETİŞİM SÖYLEDİĞİNİZDEN ÇOK DAHA FAZLASIDIR. İletişim, ‘onu’ söyleme şeklinizdir. İletişim dinlemeye, konuşmaya dayanır ve karşılıklı olarak hislerle düşünceleri başkalarına açma eylemidir. İnsan daha iyi iletişim kurdukça, aşk ilişkilerinden iş dünyası ve satışa kadar her şeyde mükemmel hale gelir.”

— Kevin Hogan

Merhaba

Kevin Hogan, Amerikalı yazar, beden dili uzmanı ve motivasyon konuşmacısı. Yaklaşık 19 kitabı bulunmaktadır.

Dünya çapında daha çok, best-seller kitabı “Başkalarını sizin gibi düşünmeye nasıl ikna edersiniz?” ile tanınır. ABD’nin önde gelen beden dili uzmanlarından birisi olarak görülmektedir. 20 yıldan uzun süredir beden dilini akademik açıdan incelemekte olan Kevin, beden dilinin ve sözel ötesi iletişimin pratik, gerçek yaşam uygulamaları üzerine çalışmaktadır. Geçen on sene boyunca ABC, Fox, BBC, The New York Times, The New York Post gibi şirketlerde ve düzinelerce ünlü dergide (Forbes, Investors Business Daily, InTouch, First for Women, Success!, ve Cosmopolitan) beden dili uzmanı olarak çalışmıştır.

Başarı= İnsanlar Dinlesin Diye Konuşmak ve
İnsanlar Konuşsun Diye Dinlemek

Hayatta başarı neredeyse tamamen kendinizle ve başkalarıyla ikna edici iletişim kurma yeteneğinize bağlıdır. Geliriniz; hayatı bütün yönleriyle yaşama yeteneğiniz, değerleriniz ve prensiplerinizle yaşama yeteneğiniz, mutluluk ile sevgiyi yaşama yeteneğiniz başı içerebilir ama yalnızca bunlar değildir. Çoğu insan başarı yolculuğunun bir parçası olarak kendileriyle konuşmayı hiç düşünmez. Bu insanların hayatta ulaşmak istediklerine ulaşamamalarının sıklıkla tek nedenidir. İletişim kişiler arası, kişisel ve kişiler ötesidir.

Etkin ve ikna edici iletişim başarının anahtarlarından en mükemmelidir.

İlk bakışta, ‘yalnızca insanlarla konuşup onların açılmasını sağlayabilsek’ bu mükemmel bir şey gibi görünür. Ancak ne biz konuşuruz ne de onlar açılırlar. Konuşarak İnsanlara ulaşmak bir soğanı anımsatır. Ortasına, içine gelene kadar katmanları birer birer soyarsınız. Her katman diğerine bir noktada bağlıdır. Her katman ayrıdır ama yuvarlağın sonunda birbirine bağlıdır. İnsanların da birtakım yaşanmışlık seviyeleri ve katmanları vardır. Her yaşanmışlık katmanının o kişi tarafından kabul görmek için özel bir tür iletişim gerektiren, kendine özgü nitelikleri vardır. Daha sonra kabul edildiği zaman, çoğu insanın sadece kendisinin hissettiği ve çoğunun hiç yaşamadığı orta kısma ulaşana kadar diğer katmana geçebilirsiniz. Bu orta kısım ‘benlik’tir. Bu sizsiniz ve ‘kendiniz’ söz konusu olunca çok korumacısınız ve bu da iletişimin bazen çok güçleşmesinin bir nedenidir.

Bu kitap değişik seviyelerde ve katmanlarda insanlarla nasıl iletişim kuracağınızı gösterecek. Keşfedeceğiniz üzere, bir önceki seviyede güven ve samimiyet oluşturmadan birbiri ardından gelen seviye ve katmandan geçemezsiniz. Bu gerçek insanlarla konuşma ve onları dinlemedeki aksaklıkların çoğunun nedenidir.

Bu kitabın her sayfasını çevirdiğinizde, kendi hayatlarının akışında ilerleyen insanlarla tanışacaksınız. İnsanların sizinle rahat ve güvende olmalarını nasıl sağlayacağınızı öğreneceksiniz. İnsan dene eri olağanüstü şeylerdir. Günlük yaşamda karşılaştığımız güçlüklere, engellere, kalp kırıklıklarına rağmen bu hayatı yaşıyoruz. Çamın bizim için hazırladığı güçlüklerin arasında mutlu olmak için etrafımızdakilerle iletişim kurma yeteneğimiz var.

İnsanlar doğuştan etkili iletişim yeteneğine sahip değildir; gerekli teknikleri ve stratejileri kullanarak iş ilişkilerinden özel ilişkilere kadar her alanda başarılı olmak için sonradan o hale gelirler.

Konuşarak İkna Psikolojisi, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bu kitap, sizi zirve performanslı biri olmayı istemekten alıp başarınıza uzanan yolu inşa etmeye götürecek. Bu oldukça sıkı bir yolculuktur ve başlamak için şimdiden daha uygun bir zaman yoktur. Haydi başlayalım!

“Başarı niyetle başlar. Niyet birinci günde oluşur, o bugündür ve o bugün çok önemlidir. Ama zaman geçtikçe niyet nadiren önemli olur.”

— Kevin Hogan

Ayakta Kalmayı Başarmanın 12 Yolu, Kevin Hogan

Merhaba

Herkes başarmak ister.

Hepimiz herhangi bir şeyde iyi olmak İsteriz.

Bazılarımız birçok şeyde iyi olmak İster.

Hepimiz mutlu ve başarılı olmak İsteriz.

Bu kitapta “başarı” sözcüğünü çok kullanılıyor. Bu kelime ne anlama gelir? Başarı, basit hâliyle, yaşamınızda her ne yapmaya koyulduysanız onu başarmak olarak tanımlanıyor. Bu zihinsel ifade, tüm yetenek ve kapasitenizle amaçlarınıza ulaşmanızı ve hayatınızı yaşamanızı sağlar. Başarının tanımı tamamen kişiseldir ve sizin tarafınızdan belirlenir.

Siz başarıyı nasıl tanımlarsınız? Eğer henüz bu soruya verilecek belli bir yanıtınız yoksa bu kitabı okuduğunuzda olacak.

Nereye gitmek istediğiniz hakkında netlik kazandığınızda, birçok insanın tutunduğu birkaç hatalı ve ısrarcı düşüncenizi değiştirdiğinizde ve doğru yönde birkaç adım attığınızda hayret verici şeyler olabilir.

Bu kitap başarı ve kazanç hakkında size anlatılan ve öğretilen birçok şeyden farklı, hem de çok farklı olacaktır.

Ayakta kalmayı başarmanın 12 yolunu açığa çıkarırken aynı zamanda başarı hakkındaki efsaneleri ve mitleri ortadan kaldıracağız. En iyiyi zirveye gerçekte neyin taşıdığını size göstereceğiz. Ayrıca, gerçekten işe yarayan somut başarı eylemlerini size vereceğiz. Güçlü yönlerinizi nasıl keşfedeceğinizi, geliştireceğinizi ve onlara nasıl kaldıraç gücü uygulayacağınızı öğrenerek başarınızı tamamen yeni bir seviyeye taşıyacaksınız.

Ayakta Kalmayı Başarmanın 12 Yolu, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: