Dönüşüm Zamanı, Diana Cooper

Diana Cooper, kendi yaşamından, danışanlarından ve atölyelerde yaptığı çalışmalardan örnekler kullanarak refah, bolluk, başarı, kariyer, çatışmayı çözme, iyileştirme, acılar, gölge benliğimiz, geçmiş yaşamlar, gücümüzü talep etmek, ilişkiler ve çok daha fazlası konusunda çözüm yolları gösteriyor. Bu faydalı ve ilham verici kitap, bize hayatımızı dönüştürebileceğimizi ve bunu yapmanın tam zamanı olduğunu gösteriyor.

Hepimiz hayatlarımızı dönüştürme yeteneğine sahibiz.

— Diana Cooper

Merhaba

Diana Cooper’ın Dönüşüm Zamanı adlı eserinde; bize hayatımızı dönüştürebileceğimizi kendi yaşamından, danışmanlarından ve atölye çalışmalarından örneklerle sunuyor.

“Hepimiz biriz. Okyanusun suları buharlaşıp yağmur olarak dünyanın her yerine düştüğünde, her bir damlacık kaynağı olan okyanusla aynı öze sahiptir. Her damlacık bir şekilde oraya geri dönmenin yolunu bulacaktır.”

“Aynı şekilde, hepimiz Dünya’ya yayılmış ilahi Kaynağın bir parçasıyız. Hepimiz birbirimizle ve Kaynakla aynı ilahi öze sahibiz. Şimdi bu birliği tanıma zamanı.”

“Kişiliğimizden daha ötesine, varlığımızın bilgelik ve affedici parçasına ulaşma zamanı.”

“Evrende şu anda uzanıp onları insanlığın iyiliği için kullanmamızı bekleyen ham haldeki düşünceler, yeni fikirlerin ve kavramların nüveleri ve harikulade enerjiler mevcuttur.”

“Yeni fikirler buluşlar, bunu yapmaya hazır olan birileri tarafından anlaşılmak üzere her daim evrende bekleyiş içerisinde olagelmiş. Fikirler ulaşır hale gelince insanlar onlara ulaşabilmiştir. Dünyanın farklı yerlerinde buluşların ve keşiflerin aynı anda yapılmasının sebebi budur. İnsanlar bunu tesadüf diye adlandırıyorlar!”

“Öyleyse, egomuzu, kişiliğimizi ve farklılıklarımızı bir kenara koyup küçük şeylerle uğraşmayı bırakalım ve spiritüel benliğimizin güzelce parlayıp ışık saçmasına izin verelim. Yapmamız gereken tek şey, düşüncelerimizi antenler gibi bu büyük yeni enerjilere yöneltmek ve onları varlığımıza davet etmektir. Düşüncelere karşılık vermeyecek hiçbir şey yoktur.”

“Ve yol gösterici olanlar, Hakikatin verdiği güven içerisinde, kaos ve karışıklığın ortasında güçlü ve istikrarlı bir şekilde ayakta durmayı sürdürmektir.”

İyileşme ve öğretme arzumuzun egomuzdan kaynaklı olup olmadığını merak ederek enerjimizi israf etmemeliyiz.

Yolumuzda ilerlemeye devam etmeliyiz.

Dönüşüm Zamanı, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: