Kendini Bilmek İçin Kitap!

"Ruhsal enerjide ilk basamak insanın kendini bilmesidir. Kendini bilen insan maneviyatını keşfeder ve yolculuğuna başlar." Lao Tzu

Sağlık Bir Tercih Mi?

İyi kitaplar, en iyi üniversitelerin yerine geçer...

Sağlık = pozitif şeyler eksi negatif şeyler

Merhaba

Yaşadığımız toplumda hemen hemen herkesin kronik bir rahatsızlığı var.

Ben de kronik hastalardan biriyim. Kanser hastalığı ile beş yıldır mücadele ediyorum. Yıllar içinde kendim ve yaşam hakkında çok şey öğrendim.

Hücrelerim ihtiyacı olmayan çevre faktörlü şeyle ya da şeylerle zehirlendi. Toksin, normal hücresel işlevlere müdahale eden, dolayısıyla işlev bozukluğuna, yani hastalığa yol açan bir maddedir. Toksinlerin nerelerde olduklarını ve onlardan nasıl kaçınabileceğinizi öğrenin.

Çok sağlıklıydı, kendine iyi bakardı, sonra aniden kansere yakalandı” bu tip ifadeleri sıklıkla duyuyoruz. Bir insanın bir hastalık karşısında güçsüz ve bir mağdur olduğu düşüncesi hatalıdır. Olaylara bu şekilde bakmak, hastalığa ya da sağlığı korumak için yapılması gerekenlere dair net bir anlayışa sahip olmayan bir toplumda yaşamanın bir sonucudur.

Vücudumuz muazzam bir iyileştirme kapasitesine sahip, ama düşündüğümüzden çok daha savunmasız.

Hücreleriniz ihtiyaç duydukları şeyleri almazsa zarar görür veya zehirlenirse, doğru işlev göstermeyi bırakırlar ve siz hastalanırsınız.

Neler hücrelerinizi zehirliyor?

Hastalığı belirli bir biçimde seçmeyiz, ama hastalıklara yol açan beslenme şeklimizi ve yaşam tarzımızı biz belirleriz.

Hastalığı önceden kestirmek mümkün değil. Semptomlar ortaya çıktığında ilaçlı ya da ilaçsız tedavi metodu doktorlar tarafından uygulanır. Yalnızca belirli bölgeler ve sistemler tedavi edilir.

Tıp dünyası bütünleştirici bir teoriye bütünleştirici bir tedaviye sahip değil, dolayısıyla gerçek ve uzun süreli sağlık yalnızca bir ilüzyondur.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: