Kendini Bilmek İçin Kitap!

"Ruhsal enerjide ilk basamak insanın kendini bilmesidir. Kendini bilen insan maneviyatını keşfeder ve yolculuğuna başlar." Lao Tzu

Işığın Elleri, Barbara Ann Brennan

İyi kitaplar, en iyi üniversitelerin yerine geçer...

Barbara Ann Brennan, bir fizikçinin netliği, on beş yılı aşkın bir süredir 5,000 danışan ve öğrenciyi gözlemleme tecrübesi, yetenekli bir şifacının merhametiyle mutluluğu, sağlığı ve potansiyellerini arayan insanlar için var olan ilk kapsamlı İnsan Enerji Alanı çalışmasını sunmaktadır. 

“Bu kitap tüm şifacılar ve sağlık görevlilileri için bir ışık, gerçek insanı anlamak isteyen herkes için bir ilham kaynağıdır.”

Barbara Ann Brennan

Merhaba

Barbara Brennan, uzman bir şifacı, psikoterapist ve bilim insanıdır. Wisconsin Üniversitesi, Atmosferik Fizik alanında derecesini tamamladıktan sonra
Goddard Uzay Merkezi’nde NASA için araştırmacı bilim insanı olarak görev yaptı. Geçtiğimiz on beş yıldır İnsan Enerji Alanı üzerinde çalışmakta ve Drexel Üniversitesi ile Yeni Çağ Enstitüsünde araştırma projeleri yürütmektedir. Brennan, Psikofiziksel Sentez Enstitüsü’nde Biyoenerji Terapisi ve
Yeni Çağ Enstitüsü’nde Core Energetics eğitimi aldı. Hem Amerikalı hem de Amerikan Yerlisi şifacılarla birlikte çalıştı.
Brennan, şu anda İnsan Enerji Alanı, Şifa ve Kanallama alanlarında dersler vermekte ve çalıştaylar düzenlemektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa’nın pek çok bölgesinde çalıştaylar vermiştir. New York Şehr ve East Hampton’da özel muayenehanesi vardır. Barbara, New York, Phoel nicia’daki Pathwork Community’nin üyesidir.

Bu kitap “Işığın Elleri”eve dönüş yolundaki tüm yolculara ithaf edilmiştir.

Sevgi, Evren’in yüzü ve bedenidir. Evren’in bağlayıcı dokusu, bizi meydana getiren maddedir. Sevgi, Evrensel Kutsallığa bağlı ve onunla bütün olmanın deneyimidir.

Tüm ıstıraplara ayrılık illüzyonu sebep olur. Bu illüzyon korku ve kendinden nefret yaratır ve bu da eninde sonunda hastalıklara yol açar.

Siz hayatınızın efendisisiniz. Kendinizi “ölümcül bir hastalıktan” kurtarmak, iyileştirmek dahil, yapabileceğinizi düşündüğünüzden çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Tek gerçek “ölümcül hastalık” sadece insan olmaktır. Ve insan olmak kesinlikle “ölümcül” değildir, çünkü ölüm sadece bir başka olma evresine geçiştir.

Direkt Bilgi Erişimi

Bilgiye direkt olarak erişmenin başlıca yolları nelerdir?

Direkt bilgi erişimi uzak mesafede etkili midir? Ne kadar uzak?

Aktif ve alıcı kanal veya bilgi erişimi arasındaki fark nedir?

Normal araçların ötesinde bilgiye erişim bir iyileşme sürecine ciddi anlamda katkı sağlayabilir. Bu yöntem sayesinde bir insanın ihtiyacı olabilecek hemen her türlü bilgiyi almak mümkündür. Direkt erişim, tam da anladığınız şeydir. Direkt olarak bağlanır ve ihtiyacınız olan bilgiyi alırsınız. Bu süreç Yüksek Duyum, Duruişiti, Durugörü.

Aldığınız bilgi beş duyunuz aracılığıyla gelir. Bunlar geleneksel olarak işitme, görme, dokunma, tatma ve koklama olarak ifade edilir. Çoğu insan bilgi erişimi için bu araçlardan bazılarını diğerlerinden daha fazla geliştirmiştir.

Öncelikli olarak görsel ve kinestetik süreçleri ya da işitsel ve kinestetik süreçleri ya da görsel ve işitsel süreçleri kullanıyor olabilirsiniz. Her kombinasyon mümkündür. Farklı içsel süreçler için farklı kombinasyonlar kullanırsınız. Öncelikli olarak resimler, sesler ya da duygular bağlamında düşünüp düşünmediğinizi biliyor olabilirsiniz. Size tavsiyem öğrenmenizdir, çünkü normal duyularınızla erişim yolunuz, Yüksek Duyumunuzu geliştirmeyi öğrenmeye başlamanız için tavsiye edeceğim ilk yoldur.
Örneğin, bana bir isim söylense önce ismi duyarım, sonra o kişiyle bir bağ kurulduğunu hissedene kadar etrafımı kinestetik bir şekilde araştırırım. Bu noktadan ismi verilen kişiyle ilgili resimler görür, bilgiler işitirim.

Algılarınızı güçlendirmek için hangi egzersizleri yapıyorsunuz?

Yüksek İşitsel Algı’yı güçlendirmenin en iyi yolu , bir kağıt ve kalemle, rahat bir meditatif pozisyonda oturun, kendinizi merkezlerin ve bilincinizi kaldırın. Zihninizde olabildiğince net bir soru oluşturun. Şimdi yanıt ne olursa olsun, o soruyla ilgili gerçeği bilmek istediğinize odaklanın. Sonra soruyu kağıda yazın. Kalemi ve kağıdı ulaşabileceğiniz bir yere koyun. Odaklanın ve zihni sessizleştirin. Yanıtın size gelmesini bekleyin.

Yanıt ne olursa olsun kağıda yazın. Pratik yapın. Size gelen her şeyi yazın…

Yıllar önce öğrendiğim bu teknikle okuduğum tüm yazıları farklı bir gözle görme becerisi geliştirdim. Ve spiritüel rehberimin paylaşmak istediklerini duyabildim.

Benim için hayattaki en önemli egzersiz, algıyı güçlendirmek. Sınırlı algıyla gerçekliğe ulaşılamaz. Sonuçta bilgi beş duyunuz aracılığıyla geliyor. Duyularınız ne kadar iyi çalışırsa, gelen bilgi gerçeklik tecrübenizi yaratmanızı sağlayacaktır.

Konu “iyileşme” olunca derin bilgi ve argüman gerekiyor. Yıllar önce aldığım, kütüphaneden göz kırpan Işığın Elleri, kitabını buraya bırakıyorum. Benim için tekrar tekrar gözden geçirilmesi gereken; yüzyıllar öncesine dayanan şifa sanatının tüm evrelerini edinme ve kendi üzerinizde çalışma yapabileceğiniz bir kitap.

Işığın Elleri, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: