KENDiNI BILMENIN YOLU

Yaşamın problemlerini tümden çözümleyecek tek anahtar, insanın kendi kendini anlamasıdır…

Sevgili Okur,

Farz edelim ki, belli bir meslek edinmek için eğitim görmek istiyoruz ve isteklerimizi bu konuda yönlendirmeye hazırız. Ancak bu yolda ilerlemeye başladığımızda, karşımıza her türden engeller çıkmaya başlayacak, bunlar giderek ilk baştaki isteğimizi sürdürmemizi zorlaştıracak ve bizi şaşırtarak belki de bezginliğe düşürecektir. Bu engellerle neden karşılaştığımızı bilemeyeceğiz. Oysa bunu fark edince engellere karşı hazırlıklı olabiliriz; çünkü bunların varlığının kaçınılmaz olduğunu anlarız. Yaşamdaki her çaba, kendisine zıt yönde olan bir çabayı da beraberinde getirir, çünkü yaşamın işleyişi böyledir. Öyleyse herhangi bir durumun üstesinden gelebilmemiz için; “çalışma” yararımıza kullanabileceğimiz “gücü” destekler…

Pek çok engele rağmen; İnsanın kendi pozisyonu, kendi zorlukları ve imkanlarını anlaması ve değişimle gelecek olan bilinmeyen duruma, yeni olana dair büyük bir ilgi, öte yandan mevcut durumdan çıkmak için de büyük bir şevk duymalıdır. Mevcut durumu tarafından güçlü bir şekilde itilmeli ya da erişebileceği gelecek durumu tarafından güçlü bir biçimde çekilmelidir.

Dahası insanın belirli bir hazırlığı olmalıdır. İnsan kendine söylenileni anlayabilecek kabiliyette olmalıdır.

Ayrıca dışsal anlamda uygun koşullarda bulunuyor olmalıdır, çalışma/ inceleme için yeterli boş zamanı olmalı ve çalışmayı mümkün kılacak şartlarda yaşıyor olmalı.

Bir Eğitimi Oluşturan Şey Nedir?

Eğitim yalnızca bir şeyler öğrenmek için değil, aynı zamanda farklı bir hal almak içindir. Yalnızca bilgi vermekle kalmayıp aynı zamanda varlığınızı değiştirmeye de yardımcı olmalıdır. Eğitimin ilke ve yöntemlerine dair bir anlayış belirlersiniz. Bu anlayışla varlığınızın her bir katmanıyla temas ederek yönünüzü belirlersiniz.

Temel Koçluk Eğitimi

Mucizeler Kursu

Bir eğitim ancak başka bir eğitimin ardından başlayabilir. Bireyin kişisel tutum ve çalışmasına bağlıdır. Varlık üzerindeki değişim yüksek merkezlerle iletişim anlamına gelir.

Bir eğitim seviyesinin, onu oluşturan insanların varlık seviyelerine bağlı olduğunu aklınızda tutmalısınız…

Gelişim iki yönde gerçekleşir; bir tanesi kitlesel gelişim ki insan burada gerçekten düşünmeye ve anlamaya gerek kalmadan üstüne düşeni yapar; diğeri ise bilerek iç güçlerini geliştirmesidir ki bu ilahi hak, ona, Evrenin Yaradılış Planında doğuştan verilmiş bir haktır.

Bu ikinci gelişim zorunlu olarak bireyseldir.

Kendi üzerimizde yaptığımız çalışmalarda ilerledikçe buna bağlı olarak varlıksal seviyemiz değişir. Böylece yaşam biçimimizin değiştiğini de görürüz ve artık o bildiğimiz günlük olaylar zincirinin halkaları kırılır. Bu biçim değiştirme içsel bir değişimle uyumlu olduğu için yavaş yavaş bambaşka bir yaşam tarzı ortaya çıkar. Oysa yaşamımızın genel görüntüsü eskisi gibidir. Sıradan bir gözlemci çok az bir değişiklik görebilir ama biz, kendimiz, hiç zorlanmadan her şeyin farklılaştığını söyleyebiliriz.

Abone Ol

En son blog gönderileri için kaydolun.

%d blogcu bunu beğendi: