Fikirler tek geçer akçenizdir, Rod Judking

Her şeyin her an değiştiği, becerilerin kısa sürede geçerliliğini yitirdiği bir dünyada kalıcı olan tek bir şey var: fikirler.

“Hayalleriniz ancak kendi kalbinizin içine bakabildiğiniz zaman netlik kazanır. Dışarı bakan rüya görür, kendi içine bakan uyanır.”

Merhaba

Ufkun ötesinde olanı beklemek insanın doğasında var. Yarının arabaları, binaları ve bilgisayarları şimdiden hayalperestler ve tasarımcıların kafasında. Başkaları geçmişte oturmakla yetinirten vizyon sahibi bu insanlar kararlı adımlarla geleceğe yürüyor. Geleceğin nasıl olmasını hayal ediyor ve onu yaratıyor. İlerlemek ve bir şeyleri iyileştirmek için çabalıyor. Mimarlar daha iyi binalar istiyor, araba tasarımcıları daha iyi arabalar istiyor ve moda tasarımcıları gelişmiş giysiler istiyor. Yaratıcı insanlar neler olabileceğini düşünüyor. Neden yeni bir sandalye tasarlasın? Yüzbinlerce sandalye tasarımı var. Ama tasarımcı daha iyisini yapabileceğini yeni #fikir üretebileceğini düşünüyor. Tasarım geleceği öngörmekten ve sorun çözmekten daha fazlasıdır; hayal gücünü gerçekliğe dönüştürür.

Sizin geleceği iyileştirmeye katkınız ne?

Kültürünüzün hangi yöne gittiğini anlarsanız yönlendirilmesine yardım edebilirsiniz.

Ya siz geleceği kotrol altına alırsınız ya da gelecek sizi kontrol altına alır.

Fikirler Tek Geçer Akçenizdir, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatmak İçin.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Doğa’cım kitap hediyen için teşekkür ederim.

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: