Yeni Bir Yıl Ne Getirebilir?

Gözlemlediklerim

İnsan olmaya bir adım daha yaklaşmak…

“Başarı, çok ve sık gülmek; çocukların sevgisini ve akıllı insanların saygısını kazanmak; içtenlikli eleştirilerin kıymetini anlamak ve kötü arkadaşların yoldan çıkarma girişimlerine dayanabilmek; güzeli anlamak; başkalarında en iyiyi bulmak; sağlıklı bir çocukla, güzel bir bahçe ya da saygın bir sosyal durumla biraz daha iyi bir dünya bırakabilmek; hatta bir tek kişi bile olsa, birilerinin siz yaşadığınız için daha rahat nefes aldığını bilmektir.”

— Ralph Waldo Emerson

Merhaba

2018 yılı, sizlerin olduğu gibi, benim içinde oldukça çok zorlu geçti.

Nüks, ameliyat, kanser tedavi süreci için, kemoterapi, Işın derken, dokuz ay geçti. Her evresine uyum sağlamak gerekiyordu. Tanıdığım, yanımda olan ve benimle birlikte yürümeyi seçen tüm “dostlara” teşekkür ederim.

Ayrıca, bu yıl “başarı” kelimesini çok irdeledim. Kelimenin, kişiden kişiye değişen bir havası var gibiydi.

Yasemin, başarı senin için nedir?” diye sordum. Düşünmek, sıkça yaptığım bir şey. Yazmak için bolca gerekiyor. Başarı, “insan olmaya bir adım daha yaklaşmak” dedim. Yani düzelmekti, yani ilerlemekti.

Bu sene çok faklı bir şey dilemek istediğimi fark ettim. “İnsan olmak” İçin ilerlediğimiz bir yıl olsun. Bolca “hakikati” ve “gerçekleri“, okuduğumuz, öğrendiğimiz bir yıl olsun. Top yaptım, gökyüzüne fırlattım.

Bu süreç bütünün hayrına, insanlığın hayrına olsun.

Herkese Mutlu Yıllar…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: