Zihin Kontrolü, Silva Metodu, Jose Silva ve Philip Miele

Yaşamınızın en büyük değişimini yaratacak maceralardan birine atılmak üzeresiniz. Elde ettiğiniz her sonuç kendinize ve içine doğduğunuz dünyaya bakışınızı değiştirecek.

“Zamanımızın çoğunu kendimizi dibe çekmekle harcıyoruz. Halbuki bu zamanın yarısını hayatla nasıl baş edebileceğimize harcasak, sandığımızdan çok daha güçlü olduğumuzu görebileceğiz…”

— Jose Silva

Merhaba

Tüm dünyada “silva metodu” olarak bilinen, kişinin beyin dalgalarını bilinçli olarak yavaşlatarak alfa seviyesine girmesi ve bu seviyede bilinçli kalarak beynin sağ yarımküresinin işlevsel olmasını sağlaması, böylece kişinin sadece düşünerek olağanüstü yeteneklere sahip olabilmesini öngören zihinsel aktivite metodunu geliştirmiş Amerikalı bilimadamıdır.

Jose Silva’nın hikayesi dünyadaki en büyük başarı hikayelerinden biridir.

11 Ağustos 1914 ‘te Texas’ın Laredo kentinde dünyaya gelmiştir. Jose Silva, okuma yazmayı kardeşlerinden öğrenmiş ve hayatı boyunca “öğrenci olarak” hiç okula gitmemiş, formal eğitim almamıştır.

Askerde almış olduğu eğitimler, kendi yoğun çalışmaları ve yapmış olduğu bilimsel araştırmalar sonucunda 6 milyondan fazla kişinin hayatını değiştiren müthiş buluşunu gerçekleştirmiştir.

Jose Silva yaşamının büyük bölümünü, zihnin eğitildiği zaman neler yapabileceğini araştırmaya adamıştır. Sonuç olarak da odaklanmayı artırarak öğrenmeyi kolaylaştırmak, acıları ve ağrıları gidermek, iyileşmeyi hızlandırmak, istenmeyen alışkanlıklardan kurtulmak ve altıncı hissi günlük yaşamın yaratıcı ve problem çözücü bir parçası haline getirmek için kullanılabilecek bir eğitim programı yaratmıştır.

Silva Metodu, sizi kendi yaşamınızın üstadı yapmayı amaçlar. Temellerini Meditasyon ve Hipnozdan alır. Sizi kendi içsel rehberiniz ile tanıştırır, günlük yaşam sorunlarınızı çözmenize, zihninizi yöneterek, kendi mucizelerinizi yaratmanıza aracı olur. Silva Metodu bunu nasıl yapar derseniz, beyin frekanslarını kullanmayı öğreterek yapar, Silva da Alfa ve Teta frekanslarını kullanarak sorun çözmenin ötesinde zihninizi yönetmeyi, yönlendirmeyi öğrenirsiniz. Siz Silva’da beyninizi bu frekanslarda işlevsel hale getirerek varolmayı, bir yaşam üstadı olmayı öğrenirsiniz.

“Ne kadar büyük güçlere sahip olarak bu dünyaya geldiğimizi fark ettiğinizde, bu güçleri sadece yapıcı ve yararlı amaçlar için kullanabileceğinizi deneyimlediğinizde işte o zaman bu gezegende var olmamızın bir sorumluluğu ve bir amacı olduğunu anlayacaksınız.” Jose Silva

Zihin Kontrolü, Silva Metodu, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: