Zor İnsanlarla Çalışma Sırları, David Brown

İşyerinde çalışmakta zorlandığımız kişiler olabilir. İnsan sorunu başkasında aramaya o kadar alışkındır ki kendi davranışlarına, çalışma ortamına, motivasyon unsurlarına bakmak aklına bile gelmez. Zor İnsanlarla Çalışma Sırları sayesinde, bu çatışmanın altında yatan sorunun nereden kaynaklandığını bulup çözüm üretebileceksiniz.

“Farklılıklar sonuçla aranıza engel koymadığı müddetçe iyidir!!!”

— David Brown

Merhaba

Farklı olduğunuzu kabul edin!

“Zor” kelimesi “farklı” anlamına da gelebilir. Bu sır, bazı davranışların kabul edilemez olduğuna veya değiştirilmeleri gerektiğine karar vermeden önce insanları anlamamıza ve farklılıkları kabul etmenize yardımcı olacak. Evet, nedir farklılıkların sebebi?

Değerler; Siz dakikliğe , arkadaşınız ise işlerin verilen zaman aralığında halledilmesi gerektiğine önem verebilir. Çoğu kurum uyumun oluşabilmesi için kilit değerler kullanır ama bireyciler bunu kabul etmekte zorlanır.

İnançlar ; Farklı siyasi , kültürel ve dini inançlar başkalarıyla çalışabilme yeteneklerimizi sınırlayabilir. 

Cinsiyet; Bazı kadınlar erkeklere kıyasla daha saldırgan olsa da çalışmasına daha büyük önem verir, güvenlik olgusuna değer atfedip daha fazla empati kurma eğilimindedirler. 

Kişilik; Geçmiş, kültür, inançlar, değerler, cinsiyet, gibi bir çok olgunun meydana getirdiği karmaşık bir ağdan oluşur. Bazıları bir arada gayet iyi ve üretken bir şekilde uyuşurken bazıları üretkenliği muhafaza etmelerine rağmen aynı anda yıpratıcı olabilirler. Kiminin bir araya gelmesi ise tam anlamıyla faciadır. İnsanlığın farklılıklar sayesinde geliştiğini kabul edip bu farklılıklarda boğulmamak gerekir. 

Farklılıkları arkamızda bırakmadan önce NLP filtrelerine göz atalım. 

Herkesin dünyaya farklı filtrelerle baktığını anlayabilirsek daha iyi bir iletişimle yönetip kendimizi konumlayabiliriz. 

David Brown’ın “Zor İnsanlarla Çalışma Sırları” adlı eseri bir çok sorunuza cevap verecek, Okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Sevgi’yle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: