Kalamış’ta Tatlı Bir Huzur

Yıl 2014 İstanbul, Kalamış. İstanbul’un Kadıköy ilçesinde en güzel parklarından birini oluşturmakta. Kalamış parkının içerisinde plaj voleybolu, basketbol sahası, kaykay pisti ve çeşitli sosyal tesis alanları mevcut. 3400 metrekarelik alana sahip Kalamış Parkı.

“Çok geç farkına vardığım bu çare öyle verimli oldu ki, kısa sürede her şeyi telafi etmeye yetti. Kendi içime kapanma alışkanlığı sonunda beni kuşatan bütün dertleri ve onların anısını unutturdu bana. Böylece kendi tecrübelerimle, gerçek mutluluğun kaynağının içimizde olduğunu, mutlu olmayı bilen birini mutsuz etmenin kimsenin harcı olmadığını öğrendim. Dört beş yıldan bu yana, sevecen ve tatlı ruhların derin düşüncelere dalmaktan aldıkları büyük mutluluğu yaşıyorum. Yalnız başıma gezinirken sahip olduğum hazineleri ne bulabilir ne de bilebilirdim.”

Jean Jack Rousseau

Merhaba

Yürüyüş Dünyaya Açılmaktır…

Yaşama dair mutlu duygular vererek onarır insanı. Bütün duyguların açık olmasını gerektiren etkin bir meditasyona sokar insanı. İnsan çıktığı yürüyüşten bazen değişmiş olarak döner ve o an ki yaşamlarımızda ağır basan ivediliğe boyun eğmektense zamanın keyfini çıkarmaya eğilimli hisseder kendini. Yürümek geçici ya da kalıcı olarak bedenle yaşamaktır.

Yürümenin Felsefesini bilen için yürümek bir spor değildir. Yürüyen hangi yoldan geldiğini, en güzel manzaranın hangi patikadan görüldüğünü anlatır, görüşün hangi noktada daha iyi olduğundan bahseder. Bir aksesuar piyasası yaratılmak istediğinden; devrim niteliğinde ayakkabılar, inanılmaz çoraplar, müthiş sağlam pantolonlar…

Bunların hiçbirine ihtiyaç yok. Yürürken ihtiyacımız olan gökyüzünün parlaklığı ve manzaranın görkemiyle, tabiat ışığının hissettirdikleridir.

Bir kez ayakları üzerinde dikildi mi, olduğu yerde kalamaz insan.

Akşam saatlerinde yapılan yürüyüş, yaşamı ve insanları izlerken, renklerin tüm tonlarıyla güne veda ederken, hissedilenler. Anı yaşayabilmenin keyfi…

Doğaya tüm benliğiyle açılan kaç yazar tanıyorsunuz?

“Tatlı Bir Huzur” almaya geldiğim yer. Şimdi çayımı yudumlarken, anın getirdiği huzur iz bıraksın istedim.

Yolunuz düşerse, Kalamış Park’ı ziyaret ederek sizlerde “Tatlı Bir Huzur” alabilirsiniz.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: