Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri, Louise L. Hay

Hayatımızdaki tüm deneyimler gibi, hastalıklarımızı da kendi düşünce kalıplarımızla yaratırız. Ulaştığımız her sonucun temelinde ve gelişiminde bir düşünce kalıbı yatar. Bu nedenle, bir hastalığı kalıcı bir biçimde ortadan kaldırabilmek için önce onu yaratan zihinsel nedeni çözüp halletmemiz gerekir.

“‘Bilmem gereken her şey bana açıklanır’, ‘İhtiyaç duyduğum her şey bana gelir’, “Hayatımda her şey yolunda’. Bunlara uzun süredir inanıyorum. Bunlar yeni bilgiler değil, hepsi de kadim ve ebedi.”

— Louise L. Hay

Merhaba

Yeni Çağ hareketinin dünya çapında tanınmış öncülerinden biri olan Louise L. Hay, bugün milyonlarca kişi için vazgeçilmez bir rehber haline gelen bu eserinde, tüm hastalıkları yaratan zihinsel nedenleri ve iyileşmemizi sağlayacak düşünce modellerini açıklıyor.

Kendi kanser hastalığını da bu olağanüstü yöntemle iyileştiren yazarın mesajı çok açık:

“Eğer gerekli zihinsel çalışmayı yapmaya hazırsak, hemen her hastalık iyileştirilebilir.”

Bu kitap kimseyi “iyileştirmez.” O, sizin İçinizde yatan, kendi iyileşme sürecinize katkıda bulunma yeteneğinizi uyandırabilir. Bütün ve sağlıklı olabilmek için bedeni, zihni ve ruhu dengelememiz gerekir. Bedenlerimize iyi bakmak zorundayız. Kendimiz ve hayat hakkında olumlu bir zihinsel tutuma sahip olmamız gerekir. Ve güçlü bir ruhsal bağlantı içinde olmaya ihtiyacımız var. Ancak bu üç şey dengelendiğinde yaşamaktan sevinç ve haz duyabilir, mutlu olabiliriz. Kendi iyileşme sürecimize katılmayı seçmediğimiz sürece, hiçbir doktor, hiçbir şifacı bize bunu sağlayamaz.

Bugüne dek geçirdiğiniz hastalıkların bir listesini çıkarıp, onların zihinsel nedenlerine bakmanızı öneririm. Onlar size kendinizle ilgili çok şey gösterecektir.

Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: