Zaman “Şimdi”Dir!

Meditasyon

Zaman “Şimdi“dir ve şimdi, sahip olduğumuz tek “Zaman“dır.
Çağımızın en kıymetli mantrası “Ayakta Kalmak“tır.

“Tüm şifa saf Lutuf’dur. “

Merhaba

“Şifacı” sözcüğü bir başkasına bir şey yapmayı, bir başkası üzerinde güç sahibi olmayı, iyileştireni, iyileşenden ayırmayı ima eder. Oysa şifa kutsal bir ilişkiden doğar.

Bedene, zihne ve ruha yardımcı olmak içsel bir süreçtir. Her ne kadar bazen hepimizin dışarıdan yardıma ve yönlendirilmeye ihtiyacı var gibi görünse de şifa içeriden destekli bir eylemdir.

Yaralı İyileştirici ya da Yaralı Şifacı kavramını seviyorum. Yolculuğu bir yara ile başlar. Yaralı İyileştiricinin yarası, kişiye sahip olduğu şeyi güce dönüştürme fırsatı sunarak, “onun üstesinden gel ya da öl” ikilemi ile karşı karşıya kalmasına sebep olur. Tüm bunları yaşarken başka bir iyileştirici güç keşfedersiniz. Kişi, yarasının sadece ruh ile kuracağı tam bir ortaklıkla iyileşebileceğini anlayacaktır.

Bu çetin sınavı aşmış olan Yaralı İyileştirici, diğerlerinin yaralarını iyileştirmesine yardım etmek üzere güçlenmiştir.

Kendilerini nasıl iyileştireceklerine dair sezgisel bilgi atalarınızın sahip olduğu şeydi ve o bilgi sizin içinizde, derinlerde saklıdır. Carl Jung insan ruhunun kadim bileşeninden, her birimizin içinde yaşayan “iki milyon yaşındaki adam” olarak söz eder.

Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi

Kendinizi gerçekten her zaman, en derin seviyede, olmuş olduğunuz şeyle yeniden doldurursunuz. Enerji varoluşun temel doğası olarak kabul edilir. Onun için insan bedeni ve onun düşünceleri ve duyguları çeşitli frekanslarda dalgalanan enerjiden ibarettir. Bu titreşim ne kadar yoğunsa, rahatsızlık ya da hastalık yaşamaya o kadar eğilimliyizdir.

Beden, Zihin, Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi ile, en temeldeki kendi dayanağıyla temasa sokarak, Reiki bireyi tedrici olarak yıllar süren sınırlamalar ve kısıtlamalardan kurtarabilir ve zaman içinde önce sağlık ve denge ve sonra özgürlük ve birlik deneyimlenmesini sağlar.

Reiki Nereden Geliyor?

Reiki insalığın bir parçasıdır. Bir zamanlar evrensel bir bilgiydi ve asla kaybolmaması gerekiyordu. Bugün “Mu” adını verdiğimiz, Yeryüzünün erken devir uygarlığının çocukları ilk okul yaşlarında Reiki 1, ortaokul yaşlarında Reiki2 alırlardı. Üstad/Öğretmenler de Reiki 3 derecesini almak zorundaydılar, üstelik isteyen herkes de bunu bedelsiz alabilirdi. Bu kök kültürün insanları Tibet ve Hindistan’ı kolonize etmek üzere anavatanları Mu’dan ayrıldıklarında Reiki’yi de beraberlerinde götürdüler, ancak Mu Kıtası sonradan kayboldu.

Reiki zihni sakinleştirerek ve bedendeki yaşam gücü enerjisini yükseltir. Beden aslında belli bir frekansta titreşen enerjidir ve bütün frekansların kendi doğal akışı vardır.

Tüm şifa saf Lutuf’dur.

Reiki kanalını açmak için tohum enerjinin sadece uyumlamalar vasıtasıyla taşındığını bilmeniz önemlidir. Onun için, en azından Dr. Usui’ye ve eski uygulamacılara kadar geri giden uyumlamaları paylaşabilen ve doğru bir koldan gelen birini bulmak önemlidir.

2006 yılında meditasyonla tanıştım. O yıllarda aldığım Reiki eğitimiyle anda kalmayı öğrenmiş olmalıyım. Eğitimlerin bize özel bir güç vereceğini düşünüyoruz sanırım. Her şeyi düzeltebilmek gibi. Oysa uyanmış olan insanın yapması gereken tek şey “Ne İçin burada olduğunu hatırlamak” Kendi versiyonun en iyisiyle yükselebilmek.

“Uyan! Farkında olmadığın bir yücelik, içinde bekliyor! Sıradanın içinde saklı bekleyen ilahi gücü gör, sonra da bu anlayışı yeniden doğanın kutsal kıyılarına dönmek için kullan. “

16 yıldır enerji konusunda kendi üzerimde çalışıyorum. Bu nedenle yanlış bilinenleri ortadan kaldırmak ve doğru bilgiyi paylaşmam gerektiğine inanıyorum.

Sahi, tüm bunları ne için öğrenmiştim?

Elimdeki araçlar Reiki, Temel Koçluk Eğitimi, Mucize Kursu ve Yaratıcı Yazarlık. Kanser Hastalığının getirdiği zorlu süreç öğrendiklerimi uygulama alanı oldu. Yaşamın bir sonraki aşamasına ilerlemeyi sürdürdüm. Bir bakıma ölüp, yeniden doğdum. Büyük ve gerçek şeylerin doğumu için disiplin, sabır ve fedakarlık gerektiğini bilmek gerekli. Her birimizin içinde bilinmesi gereken şey öğrenilmeyi bekler.

Son 6 yılda, 4 ameliyat, 5 biyopsi, 16 kur kemoterapi, 30 seans radyoterapi ve kullandığım sayısız tedavi sürecinin ilaçları.

Biz yazarlar arketipleri ve Kahramanın Yolculuğu araçlarını öykülerimize uyguladığımız da şu soruları sorarız: Kimim Ben? Nereden Geldim? Öldüğümde Ne Olacak? Kahramanın Yolculuğunda Ben Neredeyim?

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: