Kendini yaşam boyu değişim yolculuğuna adayan Budist öğretmen Haemin Sunim, muhteşem illüstrasyonlarla dolu çoksatan bu farkındalık rehberinde bize iş hayatında yaşadığımız hayal kırıklıklarından aşkta ve ilişkilerdeki tutumumuza kadar her konuda spiritüel tavsiyeler veriyor.

“Zihnimiz neye odaklanırsa dünyamız o olur.”

— Haemin Sunim

Merhaba

Kitap, aşk ve dostluktan İş hayatına ve hayallere kadar hayatın farklı yönlerine hitap eden ve bu alanların her birinde duyarlılığın bize nasıl yardımcı olabileceğini anlatan sekiz bölümden oluşuyor. Orneğİn hayattaki hayal kırıklıklarının yanı sıra öfke ve kıskançlık gibi olumsuz duygularla da nasıl dikkatle baş edileceğini, henüz yeni bir üniversite hocasıyken yaşadığım başarısızlık tecrübesinin derinlerine dalarak ele alıyorum. Gereğinden fazla sıkılgansanız 6 Bölüm’deki “üç özgürleştirici İçgörü” çok faydalı olabilir. Geleceğiniz konusunda kaygılanıyorsanız ya da dünyaya geliş amacınızdan emin değilseniz size öz farkındalığınızı nasıl artıracağınız ve nasıl keşfedeceğİnİz konusunda tavsiyelerde bulunabilirim.

Her bölüm bir metinle başlıyor ve bir dizi kısa mesajla, doğrudan size hitap eden ve tek tek üzerinde durulmaları, kaygı ve çaresizlik anlarınızda size eşlik edebilmeleri, yalnız olmadığınızı hatırlatmaları için tekrar ele alıp hatırlanması gereken tavsiye ve bilgelik sözcükleriyle devam ediyor. Ardından daha kısa birer deneme ve meditasyon İçin bir dizi kısa ileti geliyor. Kitap boyunca Young-Cheol Lee’nin eseri renkli çizimler bulacaksınız; bu çizimler tıpkı meditasyon iletileri gibi üstünde bir süre durulması gereken sakinleştirici molalar olarak tasarlandı.

Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: