Evrensel Yaşam Enerjisi Reiki, Paula Horan

Evrensel Yaşam Gücü- Reîki adlı bu kitapta Reiki hakkında merak edilen ve bilinmesi gereken bilgiler soru ve cevap seklinde verilerek aktarılmaktadır.Reiki Ustası Paula Horan’ın hazırladığı bu kitabın ek bölümünde Reiki şifa yönteminin sağlık alanındaki etkileri. Tıp ve Reiki baslığı altında incelenmekte ve koruyucu sağlık olarak önemi anlatılmaktadır.Reiki şifa yöntemini bütünüyle anlamak için kapsamlı bir çalışma.

“Sanatçı, güzel şeylerin yaratıcısıdır. Sanatın amacı, sanatı ortaya çıkarıp sanatçıyı gizli tutmaktır. Eleştirmen, güzel şeylere dair izlenimini başka bir biçime veya yeni bir malzemeye çevirebilen kişidir. “

— Oscar Wilde

Merhaba

  • Reiki nedir?

En yaygın şekliyle Reiki sözcüğü, Dr. Mikao Usui tarafından Japonya’da 19. yüzyılın sonlarında yeniden keşfedilen bir enerji tedavisi şekli olan, basit bir ellerle iyileştirme tekniğini ifade etmektedir. Dr. Usui zihni sakinleştiren ve kişinin yaşam gücünü yükselten Evrensel Yaşam Gücü Enerjisini tanımlamak için Reiki terimini seçmiştir. Rahatlatıcı ellerin belli pozisyonlarda bedenin üstüne konulması yoluyla, iyileşme süreci hızlandırılır. Bu iyileştirme şeklinin esası, Japonya veya Tibet’teki Tantrik Budizm biçimlerindeki gibi, Reiki’de de ahenk ya da yetki vermek diye adlandırılan bir dizi mistik inisyasyon vasıtasıyla öğretmenden öğrenciye geçirilir. Gerçekte, Reiki evrenin esas doğası ya da dayanağıdır ve Usui Doğal İyileştirme Yöntemi kendinize zaten temelde sahip olduğunuz şeyi daha fazla geri vermenin kolay bir yoludur: Evrensel Yaşam Gücü Enerjisini. Kendinizi gerçekten her zaman, en derin seviyede, olmuş olduğunuz şeyle yeniden doldurursunuz.

  • Reiki nasıl şifa verir?

Zihni sakinleştirerek ve bedendeki yaşam gücü enerjisini yükselterek. Beden aslında belli bir frekansta titreşen enerjidir ve bütün frekanslarının kendi doğal akışı vardır. Ancak bir şey hakkında (muhakemeden ziyade) bir yargıda bulunduğumuz zaman bu yargı bedenin hücre yapısında fiziksel ve/veya duygusal engel halinde depolanır. Duygular bizim yaşamdaki durumlar ve insanlar hakkında yargılarımıza veya düşüncelerimize verdiğimiz bir tepkidir. Bunlar doğal frekansları bozduğu için, negatif düşünceler veya yargılar yoğun veya rahatsız titreşimler olarak yaşanır. Bu tür düşünceler başağrısına, tansiyona, mide ağrısına veya ülsere dönüşebilir. Bedende tutulan öfke ve kızgınlık ya da keder kolayca tümörlere dönüşebilir. Reiki bunları, herhangi bir engelin içine nüfuz edip onu dağıtabilecek Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi’nin çok daha yüksek titreşim frekansına maruz bırakır. İhtiyacı olan enerjiyi çekebilmek için sadece elleri bütün bedenin üstünde gezdirerek Reiki duygularımızı tam olarak hissetmemize yardım eder, böylece duygularımız beden/zihnin içinden kolayca geçebilir ve takılıp kalmazlar. Takılı kalmış eski düşüncelerin (tedavi yoluyla) frekansı yükseltilir ve sonra geçip gitmeleri sağlanır. Böylelikle Reiki yaşam gücü frekansımızı yükselterek şifa verir.

  • Reiki’nin diğer şifa yöntemlerinden farkı nedir?

Reiki Sağlık İçin Dokunma veya Prana Şifacılığı’na benzer bir enerji hekimliği biçimidir. Temel farklılık Reiki’nin son derece basit olması (birkaç el pozisyonu dışında, öğrenilecek bir yöntem yoktur) ve kimsenin kimseye şifa vermediğinin kabul edilmesidir: bütün şifa saf Lütuf’tur ve sadece olur.
Mesela, tedavi “etmek” için ellerimi sizin üstünüze koyarsam, bedeniniz sadece bu kanal vasıtasıyla ihtiyacı olanı çekecektir. Pekala şüpheci olabilirsiniz, çünkü Reiki nihayetinde zihni aşar; ne var ki, en azından Reiki’yi alma olasılığına açık olmanız gerekir. O zaman bedeniniz kendi doğal zekasıyla ihtiyacı olanı içine alacaktır.

  • Uygun bir Reiki ustası seçtiğimi nasıl anlayabilirim ?

Muhtemel bir Reiki hocasına sormak isteyebileceğiniz anahtar sorulardan bazıları şunlardır: 1. Ne kadar zamandır Reiki uyguluyorsunuz? (bir usta olmadan önce en az üç yıl olmasını umalım.) 2. Bulunduğunuz kol Dr. Usui’ye kadar geri gidiyor mu? (Verilen uyumlamaların, Reiki kanalını tümüyle ortaya çıkarmaya yardım eden Lütuf’ un çekirdeğini ya da esasını almanızı sağlaması için Dr. Usui’nin aktardıklarından olması gerekir.) 3. Ustanızın/öğretmeninizin yanında kendinizi huzurlu hissediyor musunuz? 

  • Reiki neden ücretli?

Öğrencilerin böylesine “pahalı bir inciyi” takdir etmelerine ve Birinci Dereceyi alan insanların bunu kullanacak kadar motive olmalarını sağlamaya yardım etmek amacıyla, Bayan
Takata Reiki bağlamında her zaman bir enerji değişimi olmasını teşvik etmiştir. Bu doktora gidip tıbbi yardım için bir ücret ödemeye benzer.

  • Birinci, ikinci, üçüncü Reiki derecesi nedir?

Birinci Derece Reiki sadece ellerinizi koyarak, iyileştirme amacıyla kendinize ve başkalarına kanalize edilmeniz için Reiki enerjisiyle uyuşmanıza yardım eder. Bu, zihni sakinleştirerek ve yaşam gücü enerjinizi yükselterek, kendinizi iyileştirmek için ihtiyaç duyacağınız ve her zaman sahip olduğunuz (fakat asla kavramadığınız) bütün enerjiyle aranızdaki o doğrudan bağla temasa geçmenize yardım eder. Birinci Derece Reiki’de dört uyumlama vardır.

İkinci Derece Reiki, Reiki enerjisine uyumlanmada sonraki adımdır. Hem fiziksel, hem ruhsal (enerji) bedenlerini daha net bir Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi frekansına göre ayarlamaya yardım eden daha ileri bir yetkilendirmeye ilave olarak, öğrencinin zaman ve veya uzaydan Reiki’nin çekilmesine izin vermesini sağlayan belli sembollerde öğretilir.

Üçüncü Derece Reiki, Usui Doğal İyileştirme Yöntemi’nin öğretme seviyesidir. Üçüncü Derece seviyesinde bir sembol daha öğrenirsiniz ve Üçüncü Derece uyumlamasını alırsınız.

Reiki ile ilgili 108 soru ve yanıtlarını bulabileceğiniz bu kitap şifa yöntemini anlamak için kapsamlı bir çalışma.

Evrensel Yaşam Enerjisi Reiki, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: