Bu kitap bilincin değişen hallerini, alışık olunmayan enerji fenomenlerini anlamanıza yardımcı olması için kaleme alınmıştır. Yaşanan dönüşümün beraberinde deneyimlenen duygusal çalkantılar, kafa karışıklığı ve artan duyarlılık gibi  sıkıntı veren durumlarla başa çıkmanız için beceriler sunmakta; genelde akıl sağlığı konuları olarak nitelendirilecek hallere farklı ve yapıcı bir bakış açısıyla yaklaşmaktadır.

“En büyük potansiyelimize, bilincin tüm seviyeleri açık olduğunda ulaşılır. “

— Kaia Nightingale

Merhaba

Kişisel değişim, dönüşüm evreleri biraz da evde yapılan tadilata, dekorasyon değişikliklerine benzer. Duvarların o kanıksadığımız renginden, eski mobilyalardan, eşyaların konumundan iyice sıkılıp odayı boşaltır, duvardaki boyaları soyarız; yeni bir düzenleme yapar, eskimiş eşyaları elden çıkarır, duvarları yeniden boyar, yeni eşyalar alırız. Bir süre için odalar darmadağınık, karman çorman kalır; eşyalar ilgisiz bir yerde üst üste yığılıdır ya da bahçede durmaktadır ama işimiz bittiğinde de bize yakışan, kendimizi iyi hissettiğimiz, ahenkli, hoş bir ortamımız olur.

Ruhsal dönüşüm de benzer unsurlar taşır ama geçirilen bu içsel tadilat her zaman bilinçli olarak seçilmeyebilir. Farkındalığımız gelişip genişledikçe bilinçaltımızın dolaplarında depolanmış hatıraların da düzenlenme, havalandırılıp temizlenme gereği ortaya çıkar. Hayat mobilyalarımızın, konseptlerimizin, yaşam tarzlarımızın, boş zaman aktivitelerimizin, kariyerimizin ve arkadaşlıklarımızın mevcut farkındalığımıza uyum sağlaması için yeniden tasarlanması gerekir.

Sihirli değneğimizi şöyle bir sallayıp imgelememizin zirvesindeki o mükemmelen yenilenmiş, sevecen, bilge insana derhal dönüşmeyi isteriz. Bunu hiç zaman, çaba ve enerji harcamadan, geçil dönemi karmaşası yaşamadan yapmak isteriz. Ah nasıl da cazip bir düşüncedir bu! Ancak gerçek hayattaki ruhsal yenilenmemiz zaman ve enerji alır, epeyce de niyet ister.

Ruhsal dönüşüm, biz ruh-özümüzle daha uyumlu hale geldikçe içsel olarak geçirdiğimiz bir tekamül halidir. Bu dönüşümün bir bölümü de bilincimizin gelişip genişlemesini; daha derin, daha ince seviyelerdeki varoluşa yönelik gitgide aryan bir farkındalık kazanılmasını içerir.

Kitap, bedenimiz, zihnimiz ve yaşam tarzımız içsel farkındalığımıza yetişmeye başladığında yaşadıklarımıza nesnel bir açıdan göz aymaktadır. Bu çerçevede, söz konusu içsel değişimlerin oluşum sebeplerine değinen koşulları dikkatle değerlendirecek ve insanların yaşadığı farklı türdeki deneyimleri keşfederek hislerini gözlemleyeceğiz. Fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak dengemizi nasıl kaybettiğimize bakacak, dengemizi geri kazanma yollarına ve ihtiyaç duymamız halinde yardım alabileceğiz.

Bu kitap bir “kendi kendine yardım” kaynağıdır.

Özünde, spiritüel dönüşümün üç temel yönü vardır:

  1. Bilincin değişmesi ya da genişlemesi /artan frekans
  2. Bizi sınırlayan zihinsel ve duygusal kalıpların temizlenmesi
  3. Günlük yaşantımızın yeni farkındalığımıza denk bir çizgiye getirilmesi

İnsanoğlunun farkındalığı her geçen gün artıyor.  İnsanlar uyanıyor, derinliklerinde var olan potansiyelin daha çok farkına varıyorlar. Değişim bu noktada meydana geliyor. Öte yandan bu uyanış yumuşak, ılımlı bir şekilde, yavaş yavaş seyredebileceği gibi, bazen de derin mistik tecrübelerle ruhun karanlık geceleri arasında sert iniş çıkışlarla salınarak, kişiye delirdiğini zannettirecek denli yoğun bir şekilde gerçekleşebilir. Dönüşümümüzden hoşnut da olsak, ayak da diresek bu değişim her halükarda devam edecektir. Süreci anlamak, bundan hoşnut olmak, gerekeni yapmak ve en yüksek potansiyelimize mümkün olduğunca hızlı ve kolay bir şekilde erişmekse elbette ki  daha iyidir.

Işığa Giden Dönüşüm Yolculuğu, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: