Tanrı İle Sohbet, Neale Donald Walsch

“Tanrı sizi, Tanrı imajında ve benzerinde yarattı. Gerisini Tanrı’nın size verdiği güçle siz yarattınız. Tanrı yaşam sürecini ve yaşamın kendisini yarattı fakat size özgür seçim de verdi, ne yapmak istediğinizi seçme özgürlüğü size ait. Bu anlamda, kendiniz için istediğiniz, Tanrı’nın sizin için istediğidir.”

— Neale Donald Walsch

Merhaba

Walsch, manevi hakikat arayışını teşvik eden bir aile tarafından Katolik olarak yetiştirildi. Uzun yıllar gayri resmi olarak karşılaştırmalı teoloji okudu. Walsch’ın vizyonu, günümüz ve zamanımızla daha alakalı hale getirmek için mevcut tüm teolojilerin genişletilmesi ve birleştirilmesidir.

Walsch’a göre,: “Hayatınızda herhangi bir şeyi uygulamanın en hızlı yolu, başkalarının onu uygulamasına yardımcı olmaktır… Ruhunuzda bulunan herhangi bir bilgeliği kullanmanın en hızlı yolu, bir başkasına yardım etmektir… Çünkü hepimiz biriz” diyor.

Tanrı’yla Konuşmalar serisini yazmadan önce Walsch, radyo istasyonu program direktörü, gazete genel yayın yönetmeni ve pazarlama ve halkla ilişkiler alanlarında çeşitli çalışmalar yaptı. 

Tanrı’yla Konuşmalar, Walsch’ın sorular sorduğu ve Tanrı’nın cevapladığı bir diyalog olarak yazılmıştır. 

Walsh, “Tanrı ile sohbet edebilenin yalnızca ben olmadığımı her zaman söylemişimdir. Çoğu insan bunu sadece başka şekilde adlandırıyor.”

Hepimiz içimizdeki yüce bilgi kaynağına ulaşabilme yeteneğine sahibiz. Bu diyalogun kendisi bunu Tanrı’nın sesiyle kısa ve öz bir şekilde açıklıyor: “Her zaman hepinizle konuşuyorum. Soru kiminle konuştuğum değil. Asıl soru, kim dinliyor?”

Walsh, buradaki bilgilerin kaynağı hakkındaki doğal şüpheleri bir kenara bırakmaya ve onun yerine bu süreçte bize sunulanların bireysel yaşamamızda ve daha da ayrıntılı olarak yaşamın kendisini kavramada bir değeri olup olmadığına odaklanmaya davet ediyor.

Bu yazılarda yaşam, ölüm ve ikisi arasındaki zamanla ilgili pek çok bilgiye yer veriyor.

Bazen birden aklınıza bir şey gelir. Hiç düşündünümüz mü? Aklınıza nasıl ve nereden geldiğini?

Gelişkin Varlıklar, uzay yaşamına sadece düşünceler bırakırlar ve bu düşünceler fiziksel alemde , benzer enerjik imzalar gönderen varlıklara rezonans üretir. Bu düşünceleri onlara çeken, enerjik rezonanstır.

Ebetteki, her şey belirli bir frekansta titreşen enerji demektir. Evrendeki her canlı titreşimsel enerji eşleşmesine çekilir. Bilinçli varlıkların esin kaynağı budur.

Aynı zamanda uyanmış bir türün nasıl yaşaması gerektiğine dair davranışlarıyla da model olur. Kültüre en büyük katkı budur, mesajın başlıca sunulma amacıdır.

Bazı Gelişkin Varlıklar geride yazılar bırakmıştır. Romanlarla ve şiirlere, içlerinde pek çok doğru bulunan fikirler ekerek kültüre pek çok biçimde yazılar bırakmışlardır.

Uyanış kendinizi değiştirmek değil, kendinizi düşünme biçiminizi değiştirmektir. Var olan halinizle tam ve mükemmel olduğunuzu bilmektir.

Tanrı İle Sohbet, Neale Donald Walsch, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar okumaya davet ediyor.

Sevgi’yle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: