Kendini Bilmek İçin Kitap!

"Ruhsal enerjide ilk basamak insanın kendini bilmesidir. Kendini bilen insan maneviyatını keşfeder ve yolculuğuna başlar." Lao Tzu

O Kadar Da Harika Değilsin, Elan Gale

İyi kitaplar, en iyi üniversitelerin yerine geçer...

Kişisel gelişim endüstrisi eğer pozitifseniz, en iyi adımınızı atarsanız ve kendinize inanıyorsanız mutluluğu bulacağınızı söyler. Hadi gerçekçi olun, istediğiniz bütün ilham verici alıntıları okuyorsunuz. Kalp şeklindeki aynanızda kendinize bakarken kendinizi olumlayarak ve kendinizi sevmeyi öğrenmeye çalışarak günler geçiriyorsunuz.

“Pozitif olmaya bağımlısın. Harika Hissetmeye harika olmaktan daha fazla önem veriyorsun. Oysa O KADAR DA HARİKA değilsin.”

— Elan Gale

Her seçenek diğer bütün olasılıkların ölümü demektir.

Merhaba

Negatif” duygularla karşı karşıya kaldığınızda nasıl karşılık verirsiniz? Onları aşmaya mı çalışırsınız yoksa yaratıcılığınızı körüklemek için mi kullanırsınız?

Negatif duygularla karşılaştığımda (uzun süre negatif kalamıyorum) yürüyüş yapmak, duyguları dönüştürmek iyi hissettirir. Bir şiir ya da hikaye başlangıcı için yaratıcılığı körükler.

Bazen yürüyüşten sonra ziyaret ettiğim kitabevinde karşılaştığım bir kitap kendimi memnun etmeye yetebilir. Yine böyle bir günde raflarda yeni çıkanlar, çok satanlar derken raftan göz kırpan kitap, Elan Gale, O Kadar Da Harika Değilsin”. Kitabın On Birinci Bölümünde yer alanyakında öleceksin” başlığı yüzümde gülümseme meydana getirmişti.

Yaşamın kıyısına gelenlerin o çok iyi bildiği sözleri yüksek sesle söylerken buldum yazarımızı.

“Sağ kaldığınız her gün havadan gelen bir gündür. Yeryüzünde var olduğunuz her gün bir mucize. Bu yaşam geçicidir. Ölüm kalıcıdır. Burada yeryüzündeyken, çok az şey yapacaksınız ama HİÇBİR ŞEYİ sonsuza kadar yapamayacaksınız. Buradaki zamanınızı hiçbir şey yapmayarak harcamayın. Yaşam şahanedir. Yaşam macera doludur. Yaşam sınırsız fırsatlarla doludur. Harcamayın. Beklemeyin. Yarının garantisi yok. Harekete geçin ve yaşamınızı doldurun. Kimse bunu sizin için yapmayacak. Sizin kendinizi gerçekleştirmeniz kimsenin umurunda değil. Ve ne olursa olsun şunu her zaman hatırlayın: O kadar Da Harika Değilsiniz.”

Elan Gale, en iyi Bachelor dizisindeki çalışmaları ile tanınan bir yazar ve televizyon yapımcısıdır. Ayrıca, Cennette Bachelorette, Bachelor Pad, Bachelor Pad ve Lise Reunion‘u üretti. 

Son söz olarak şunu söylemeliyim Kişisel Gelişim dünyası evrildi. İçi boşaltıldı. Doğunun elindeki tüm manevi miras, Batı dünyasının tüketim aracı haline getirildi. “Doğru açılım” belirsizlik kazandı. Ve her gün tüketen insanlar tarafından tüketim araçlarına maruz bırakılıyoruz…

O kadar da harika değilsin sizinle… Okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: