Tibet’in Gençlik Pınarı, Peter Kelder

Bu kitap, “Gençlik Pınarı”nın kadim sırlarını bulmak için uzak ve gizemli Himalaya dağlarına giden ve onu bulan bir adamın gerçek öyküsüdür! Binlerce yıl boyunca yasak Tibet bölgelerinin derinliklerinde gizlenen kayıp manastır, büyük bir özenle korunan gençlik sırlarına sahiptir. 

“Gençlik ve dinçlik ile yaşlı ve sağlıksız olma arasındaki tek fark, çakraların dönüş hızıyla ilgilidir. Hızı normal hale getirebildiğinde, yaşlı insan da kendini yeniden doğmuş gibi hisseder. “

— Peter Kelder

Merhaba

Tüm bilgelik kadimdir ve gerçekte hiçbir sır yoktur. Yeni ve daha önceden bilinmeyen bir şey keşfettiğinizi düşündüğünüzde, bu yüzlerce yıldır varolmuş olabilir. Bunu bilmiyor olmanız yalnızca onu bulmak için çaba harcamamış olmanızdan kaynaklanmaktadır.

Her şey bir yana, arayan niçin siz olasınız ki? Eğer modern bilim ve teknoloji size gereksindiğiniz her şeyi sunuyorsa o zaman niçin kadim bilgelerin bilgeliklerini arayasınız ki? Tanıdığım bütün insanların başlarına ciddi bir rahatsızlık gelinceye kadar bu şekilde düşündüklerini gördüm. Ardından kendi ölümlülüklerini kabullenmek zorunda kalıyorlar ve olaylara başka bir bakış açısından bakmaya çalışıyorlardı. Bilimin ve teknolojinin karşı karşıya kaldıkları sorun için kendilerine bir çözüm sunamadığını gördüklerinde ise inançları, değer yargıları ve öncelikleri değişmeye başlıyordu. Yaşama uyanıyorlardı. Yaşamı tam ve anlamlı bir şekilde kucaklamalarını sağlayacak bilgeliği aramaya başlıyor ve bunun sonucunda da yaşama sevincini yeniden yakalıyorlardı.

Yıllarca bir hekim olarak çalıştıktan sonra, yaşamlarını tehdit edici bir rahatsızlıkla karşılaşıp beklenmedik bir şekilde iyileşen insanlarda üç ortak kişilik özelliği olduğunu gördüm: Savaşçı bir ruhları, öğrenme ve değişme istekleri ve ruhsal bir zenginlikleri vardı.

Ardından yakın zamanlarda Mahatma’nın, sağlıklı bir insanın üç niteliğe sahip olduğu yönündeki sözlerini okudum. Bunlar: Eylem, bilgelik ve adanmışlıktı.

Yaşam uyanmak için ölüme yaklaşmayı beklemeyin. Hemen şimdi yaşamı dolu dolu yaşamaya başlayın ve gençleşme sürecini harekete geçirin.

Bu kitap, bu özel manastırda yaşayan Lamalar’dan öğrenilen olağanüstü sır hakkında yazılmış tek kaynaktır. Kitapta açıklanan beş ayin, herkesin kendini çok daha genç hissetmesini ve görünmesini aynı zamanda da daha büyük bir canlılık kazanmasını sağlayacak güce sahiptir. Bu beş ayini her gün uyguladığınızda, yalnızca bir aylık çalışma sonucunda etkilerini görmeye başlayacak, on haftalık çalışma sonucunda ise insanların daha genç ve sağlıklı göründüğünüz konusundaki iltifatlarını duyacaksınız.

Tibet’in Gençlik Pınarı, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: