Size Yalan Söyleyemezler, David J.Lieberman

Kaç kez birisinin yalanları yüzünden kullanıldınız ya da istismar edildiniz? Aldatılmaktan, oyuna getirilmekten ve aptal yerine konulmaktan sıkıldınız mı? Nihayet ünlü davranış bilimci David J. Lieberman size, herhangi bir konuşma ya da durum sırasında, yalanları nasıl durduracağınızı ve gerçeği nasıl ortaya çıkaracağınızı gösteriyor.

“Cehaletten beslenen yalan, avını kaderinde yazılı pişmanlığa giden yola saptırarak pervasızca gerçeğin etrafında dolanır.”

— David J.Lieberman

Merhaba

2015 yılı İstanbul. Kızıltoprak’taki evimde pencere kenarında, oturduğum koltukta çayı yudumlarken; ağaçları, kuşların cıvıltılarını, yaşamın müziğini dinliyorum.

Terapi sürecim bittikten sonra Size Yalan Söyleyemezler, adlı eseri okumaya başlıyorum. Bu kitap, hipnoz ve davranışsal dilbilimdeki yeni geliştirilmiş tekniklerden faydalanarak, size herhangi birini dakikalar içinde gerçeği söylemesi yönünde nasıl kolaylıkla ikna edebileceğinizi gösteriyor. İster sıradan konuşmalar olsun ister derinlemesine görüşmeler, bu kitaptan öğrendiklerinizi herhangi bir durumda kullanabilirsiniz. Size Yalan Söyleyemezler sonuna kadar sizden faydalanılmasını engellemeye yardımcı pek çok renkli örnek ve merak uyandırıcı senaryolar içeriyor.

Bu çığır açan teknikleri her türlü kişisel ya da iş durumlarının kontrolünü ele almada kullandığınız sürece bir daha size kimse yalan söyleyemeyecek.

  • Kaç kez birisinin yalanları yüzünden kullanıldınız ya da istismar edildiniz?
  • Aldatılmaktan, oyuna getirilmekten ve aptal yerine konulmaktan sıkıldınız mı?

Nihayet ünlü davranış bilimci David J. Lieberman size, herhangi bir konuşma ya da durum sırasında, yalanları nasıl durduracağınızı ve gerçeği nasıl ortaya çıkaracağınızı gösteriyor.

Birilerinin bize yalan söylemesine engel olamayız ama bizi inandırmalarına engel olabiliriz.

Farkındaysanız sizler de engel olabilirsiniz.

Kendini kandırma sanatında, kendine yalan söyleme konusunda ustalaşmış insan, nasır tutar. Bilin istedim…

Size Yalan Söyleyemezler, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: