Bu kitap acımasızca sınavdan geçirilen dünyanın çölünde haykırılan bir çığlıktır yalnızca…

“Tanrı Krallığı İçimizdedir…Bu yolu bulabilen insan ilhamlardan faydalanmasını da öğrenir. O zaman aklı, mantığı bir yana bırakıp sezgilerine kulak verir. O artık aldığı sezgi ve ilhamlarla gerçeği bulabilen biri olmuştur. “

— Alice A. Bailey

Merhaba

Günümüzde Batı düşüncesinde ilginç bir değişim oluştu. Artık kendini kaptırmış bir dindar ya da hafiften kaçık biri yerine konulmaksızın, ruhun varlığı konusunda konuşup tartışabiliyoruz. Atomdan ya da tarihin kaynaklarından söz ederken olduğu gibi özgürce, ‘ben” gerçekliği kabul ya da reddedilebiliyor. Bu durum, Gizli Yol‘un yazarının bize sözünü ettiği gizemli Üst Ben (Asıl Öz – Öz Benlik) konusundaki duyarlılığımızın arttığını gösteren önemli bir adımdır.

Genel olarak ele alırsak, çağdaş psikologlar iki gruba ayrılıyorlar: Fizik bedende, bütünleyen ve yöneten bir ‘ben” varlığını kabul edenler ile mekanik fizik biçimi tek gerçeklik olarak görenler. Bir “ben” var mıdır? Soyut bir gerçeklik var mıdır? Ruhsal bir şuur var mıdır? Bugün kendilerini insanın incelenmesine adamış araştırmacıların -önünde duran sorun budur. Bu saklı “ben”in varlığı kanıtlanabilir ve insanları, bu ‘ben”in kendilerine açıklanacağı kutsal yere ulaştıracak Gizli Yol’da ilerlemeye yönlendirilmeleri sağlanabilir mi?

Bu kitap gerçekten tam zamanında geldi. Çoğu zaman yorumlanması zor bir Doğu sembolizmiyle ya da kapalı bir mistisizmle anlaşılmaz duruma getirilmiş gerçekleri çok güzel bir biçimde açıklamaktadır. Dolayısıyla günümüzün sorunlarına açık olan ve insanlığın ruhsal bir açınlanmaya duyduğu yeni özlemi paylaşan kişilerce kabul görecektir. Zavallılığını derinden duyumsayan çağdaş insan, Gizli Yol’da ilk adımlarını atmaya hazırdır.

İnsanlık bugün gerçekliğin eşiğinde bulunmakta, ruhsal varlık âlemini tanımayı ve öğrenmeyi istemektedir.

Beşeri varlığın yaşamının fizik bedenin ölümü ile son bulmadığını, başka alemlerde yaşama devam ettiğini; aklını, kişiliğini ve yeteneklerini geliştirmek ve olgunlaştırmak üzere birçok defa yeryüzüne bedenleneceğini keşfediyorlar.

Bu kitapta okur, gevşeme ve derin düşünme uygulamasını öğrenir. Gevşeme ona, sinir siteminde sükuneti, enerjisinde yenilenmeyi ve sağlığında iyileşmeyi sağlar. Derin düşünmeyle ise aklında huzuru, ruhunda durugörüyü ve kendine hakimiyeti elde eder.

Gizli Yol, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: