Farkında Mısın?

Gözlemlediklerim

Evde hayat var…

“Uyuyan bu yönünüzü belki şu an uyandırmak istersiniz.”

— Yasemin Emre

Merhaba

Dünyanın içinde bulunduğu durum hepimizin ortak kaygısı. Ne var ki, insanlığın bilinci de ortada. Kendimizi, yaşamı, eşyayı, gıdayı, doğayı kısaca elimizde her ne varsa yeterince kullanamıyor olmamız, bizi bu günlere getirdi.

Açıkça dünyada olup, biten her şey ifşa edildiği halde, aramızda halen anlamayanlar var. Yasaklardan, korkudan, baskıdan beslenen, kendi kendine düşman olabilen tek canlı türü insan.

Niye mi, uslanmıyor, sorun kendinize.

Sağlıktan sonra, en önemli konu ise “Eğitim“. Yarın çocuklarımız ve öğretmenlerimiz İçin yeni bir eğitim dönemi başlıyor. Kendinizi düşünmüyorsanız gelecek yarınları, çocuklarımızı düşünün.

Böyle bir dünyayı hak ediyorlar mı?

Ben, kendi adıma yarından itibaren, gerekmediği sürece internete girmeme kararı aldım. Çocuklarımız “online eğitimi” daha hızlı alabilsinler diye.

Sizlerde sosyal medyada gerekmeyen, canlı yayınlarınızı, evinizde ne yiyip içtiğinizi, kıyafetlerinizi ayaklarınızı ve kimyasal kozmetik ürünleri, paylaşmaya ara verebilirseniz, internet rahatlar.

Ayrıca, yaşadığımız gerçeklikte, bu tür paylaşımlar neyin farkındalığı, onu da merak etmiyor değilim. Küresel tüketimin olmalı.

Bu saçmalıklardan biraz olsun sıkılmadınız mı?

Gelişimimize ne katkısı var?

Yaşadıklarımızın, ölen insanların, hiçbir farkındalığı yok mu?

Uyuyan bu yönünüzü belki şu an uyandırmak istersiniz.

İçinde bulunduğumuz durumun gerçekliğini, tekrar ediyorum, anlayanlara, yolu Sevgi’den geçen herkese.

Sevgiyle,

Evde hayat var…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: