Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi, Baird T. Spalding

Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi, yazar ve bilim adamı Baird T. Spalding’in, bir grup bilim adamıyla Uzakdoğu’ da yaptığı araştırma gezisi sırasında ölümsüz üstatlar ile karşılaşmasını onlarla geçirdikleri yılları bu sırada yaşadıkları olağanüstü deneyimleri anlatmaktadır. Ancak, yayınlandığı dönemde büyük ilgi ile karşılanan, birçok dile çevrilen, tüm dünyada milyonlarca adet satan, ve kendi alanında gerçek bir klasik haline gelen bu diziyi asıl önemli kılan içerdiği benzersiz spritüel öğretidir.

“Hastalık, her şeyden önce bedende ruh huzurunun yokluğudur. “

— Baird T. Spalding

Merhaba

Yıllar geçtikçe, acılar katlanarak artıyormuş, kanser hastalığı boyunca birçok acıyı deneyimleyen olarak yazıyorum şu an bu satırları.

2006 yılı, değer verdiğim üç insanı, birer ay arayla kaybettiğim, bir yıl. O dönem bir dost ile tanışmıştım. Görü yeteneği gelişmiş, kendini tamamen şifaya adamıştı. Danışanları vardı. Geliştiren kitaplarda okuyordu. Tavsiye ettiği kitaplardan biri de Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi adlı eserdi.

Akaşa Kitabevine, gidip raflarda kitabı bulma telaşım, araştırdıkça listeme eklediğim spiritüel kitaplar. Kitabevi , o zamanlar Kadıköy’deydi. Şimdi orada mı, bilmiyorum…

Yazar ve bilim adamı Baird T. Spalding, bir grup bilim adamıyla Uzakdoğu’da yaptığı araştırma gezisi sırasında Ölümsüz Üstat ile karşılaşmasını, onlarla geçirdikleri yılları, bu sırada yaşadıkları olağanüstü deneyimleri anlatmaktadır.

Baird T. Spalding, eserde şöyle yazıyor:

Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi’ni sunarken, ilk önce, benim 1894’te Uzakdoğuyu ziyaret eden bir araştırma grubunun on-bir üyesinden biri olduğumu belirtmek istiyorum.

Uzakdoğu’da geçirdiğimiz üç-buçuk yıl içinde Himalayaların Büyük Üstatları İle ilişki kurduk; onlar bulduğumuz tarihi kayıtların dilimize çevrilmesine yardımcı oldular, bu bizim araştırma çalışmamız için çok yararlı oldu. Üstatlar, onların yaşamlarına mahrem bir biçimde girmemize izin verdiler, ve böylece onlar tarafından sergilenen büyük Yasa’nın gerçek işleyişini görebildik. Biz onlara Üstatlar diyoruz, bu sadece bizim onlara taktığımız bir isimdir. Bizce, bu kitapta tarif edilen hayatı yaşayan biri bir Üstat olarak kabul edilip saygı görmeyi hak etmektedir.

Ben, o süreçte, Üstatlar’la geçirdiğimiz gerçek deneyimi ve onların sundukları öğretiyi kaydettim ve bunları uzun yıllar boyunca sakladım. O sırada ben, şahsen, dünyanın bu mesaja hazır olmadığını düşünüyordum. Ben araştırma grubunun bağımsız bir üyesiydim ve şimdi, okurun onları dilediği gibi kabul ya da ret edebileceği düşüncesiyle, notlarımı (Üzakdoğulu) Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi başlığıyla yayınlıyorum.

Bu dizinin birinci cildi, araştırma seferinin birinci yılının Üstatlar’la ilişkili deneyimlerini sunmaktadır.

Bu kitap Ölümsüz Üstatlar aynı zamanda Üstatların öğretilerini de içermektedir; bu öğreti onların izniyle stenografik olarak kaydedilmiş ve yine onlar tarafından onaylanmıştır.

Üstatlar Buda’nın Aydınlanmaya giden Yolu temsil ettiğini kabul etmekte, fakat Mesih’in bizzat Aydınlanma olduğunu, onun hepimizin aradığı bir bilinç hali, her bireydeki Mesih ışığı, dolayısıyla da, dünyaya gelen her çocuğun ışığı olduğunu kesin bir biçimde belirtmektedirler.

İnsan ne kadar açık ve alıcı ise o kadar çok şey alabilir…

Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi, okumayanlara tavsiye, okuyanlara hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizleri okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: