Sevginin Gücü, Osho

“Sevgi var olmanın saf mutluluğundan doğan şiirselliktir. Sevgi şarkıdır, danstır, kutlamadır: Bir minnet şarkısı, bir şükran dansı, bazen sebepsiz yere, bazen dört bir yanımızı kuşatan bu muazzam armağan için, bu bütün evren için, topraktan kutsal güce kadar her şey için bir kutlamadır.”

“Sevgi var olmanın saf mutluluğundan doğan şiirselliktir.”

— Osho

Merhaba

“Sevgi var olmanın saf mutluluğundan doğan şiirselliktir. Sevgi şarkıdır, danstır, kutlamadır; Bir minnet şarkısı, bir şükran dansı, bazen sebepsiz yere, bazen dört bir yanımızı kuşatan bu muazzam armağan İçin, bu bütün evren için, topraktan kutsal güce kadar her şey için bir kutlamadır.”

Osho yirminci yüzyılın en ilham verici spiritüel öğretmenlerinden biridir. İçsel dönüşüm bilimine yaptığı devrimsel katkılarıyla tanınır. Öğretilerinin etkisi yayılmaya ve dünyanın hemen her ülkesinde her yaştan insana ulaşmaya devam eder.

Bir insanı yaratıcı yapan sadece sevgidir. Sadece sevgide insan varoluşa doğru dolup taşmaya başlar, çünkü sadece sevgide insanın vereceği ve paylaşacağı bir şey vardır. Sevgiyi bilmeyen insan yaratıcı olamaz; sadece yıkıcı olabilir; ikisi aynı enerjidir- sevgiyle bir araya geldiğinde yaratıcı, sevgiden kopuk olduğunda yıkıcı olur.

İnsanlar özgürce sevse ve engellenmeseler, dünya tamamen faklı bir yer olabilir. İnsanlara bir sevgi iklimi verilse, kolayca sevgi dolu benliklere dönüşebilecekleri bir sevgi ortamı sunulsa dünya cennetin tan kendisi olabilir. Biz sevgi enerjisini yaymadıkça dünya savaşları bitmez. Ve insanlığın geleceği için tek kurtuluş yolu sevgi enerjisi olabilir. Sadece sevgi patlaması, atomik patlamaların panzehri olabilir; aksi takdirde insan her geçen gün evrensel bir intihara biraz daha yaklaşmaktadır.

Sevmeyi unuttuk ve öyle çok yıkıcı silah yarattık ki yeryüzünde bir sevgi mucizesi olmadıkça hayatta kalmamız neredeyse imkansızlaştı.

Nasıl sevgi olacağını öğren…

Sevginin Gücü, okumayanlara tavsiye, okuyanlara hatırlatma amacıyla.

Yazarlar sizleri okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Okuma listemde yer alan Sevginin Gücü kitabını, “Oda Kitap” aracılığıyla sipariş ettim. Kitaplarda %40- %50 indirim var. Uygun fiyatlara aldığımı belirtmeliyim. Ayrıca sipariş ettiğim tüm kitapları korunaklı bir şekilde, gönderdikleri için teşekkür ederim.

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: