Bu kitap uykunun doğasını, rüyaları, insan zihnini ve bilinçdışını inceliyor, bununla birlikte insanların sık sık karşılaştığı farklı rüya tiplerini analiz ediyor. Rüyalar ve Anlamları’nda ayrıca, yüzlerce rüya imgesinin genel kabul görmüş anlamlarını içeren kapsamlı bir rüya sözlüğü de yer alıyor.

“Rüyaların eğilimlerimizin doğru yorumu olduğu gerçeğine inanıyorum ayrıca onlarda anlamayı ve tasnif etmeyi gerektiren bir sanat söz konusudur.”

— Montaigne Denemeler

Merhaba

Rüyalar, ne yazık ki bilincimizin en ihmal edilen unsurlarından biridir. Nadiren hatırlanır ve ciddiye alınırlar. Sadece zihnimizin amaçsız bir biçimde yarattığı bir dizi garip, eğlendirici ya da rahatsız edici imgeler olarak görülürler.

Fakat hiçbir şey, gerçekten daha fazlası değildir. Aslında rüyalar sahip oldukları dil sayesinde, asılında kendimiz hakkında değerli bilgiler içerir ki bu da eğer tam anlamıyla analiz edilip anlaşılırsa, yaşamlarımızı değiştirebileceğimiz anlamına gelir.

Bu etkileyici kitapta yazar, rüyalarınızı yorumlamanızı hatta onları yaratmamızı sağlayacak gerekli bilgileri size vermekte. Aklınızın en derinindeki çatışmalarınızı saklamak için kullandığı rüya dilini nasıl anlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca rüyalarınızı nasıl hatırlayacağınızı, nasıl rüya günlüğü tutacağınızı, daha etkili rüya görebilmeniz için uykuya nasıl hazırlanacağınızı öğrenebilir, binlerce rüya simgesinin anlamı için kapsamlı rüya sözlüğüne bakabilirsiniz.

Fakat en önemlisi bu kitap, size yaratıcı bir rüya çalışmasını nasıl uygulayacağımızı ve uyku sırasında nasıl bilinçli rüya göreceğinizi gösterecektir.

Rüyalarınızı anlayarak, sadece kendinizi değil, aynı zamanda başkalarını ve yakınlarınızı daha iyi anlayacaksınız. Rüyalar ve Anlamları, Freud’un, bilinçdışına giden “krallık yolu” olarak adlandırdığı rüya analizi çalışmalarına başlamak için herkese gerekli olan bilgiyi sağlar. Kişi bir kez rüyalarını kontrol etmeyi öğrenirse, ufku genişleyecek ve başarı şansı yüz kat artacaktır.

Rüyalar Ve Anlamları, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: