Okumak ve Yazmak, Semih Gümüş

“Yalnızca “en çok satanlar” listelerine, kitapçıların vitrinlerine, medyanın tuttuğu projektörlerin ışığına bakarak kendi kitap listelerini hazırlayan okurlara ne demeli bilmiyorum, susmak en iyisi.”

-Semih Gümüş

Merhaba

Semih Gümüş, Yazar Olabilir Miyim? kitabıyla tanıdım. Beş yıllık kararlı, Yazarlık Öğrenciliğime çok şey kattı. Yıllar benden bir şeyler alırken, bir şeylerde verdi. Amacım için çalışırken karşılaştıklarım en büyük armağan, olup, yüzümü güldürdü.

Doğru bir okuma biçimi edinmiş, dolayısıyla okuduklarının anlamlarını kendi başına sökebilen ve kendi yazarlıklarını bütün yazınsal öğeleri soyutlayarak çözümleyebilen, eleştirebilen yazar adayı, aynı zamanda okumayla yoğun ve sürekli bir ilişki içinde yaşamayı başarabilirse, yazmayı da er geç başarır.

İnsanı insan yapmak için, önce okumaktan başka ne önerilebilir ona? Sait Faik’in Yazmasam çıldıracaktım, sözünün en güçlü uyarlaması, bana kalırsa. Okumasam çıldıracaktım, olur.

Okumak ve Yazmak okumakla yazmanın birbiriyle etle tırnak gibi oluşunu anlatıyor. Daha iyi okumayı amaçlayan ve yaratıcı yazının yollarına düşenler için çok şey anlatıyor.

Okumak ve Yazmak, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Oda Kitap aracılığıyla sipariş ettiğim kitap geldi…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: