Kendini İyi Hisset, Alexander Winterman

Ya unuttukların kadar özgürsün
Ya da unutamadıkların kadar tutsak!
Kendini başkalarıyla karşılaştırma, çünkü her insan parmak izi gibidir, hiçbir yönüyle başkasına benzemez.
Bütün mutsuzluklar, hatalar, sorunlar, stresler ve çekilmez bir hayat; “başkaları gibi” olma isteğinden doğar. Kendimizi yaratıldığımız gibi kabul etmek ve bir benzerimizin daha olmadığına inanmak huzurlu bir yaşam için yeterlidir.

Kafdağı’nın ardına ulaştığında değil, omzuna konan kelebeği fark edebildiğinde mutlu olursun!

— Alexander Winterman

Merhaba

Unutma! Hayatta ya unuttuklarımız kadar özgürüz ya da unutamadıklarımız kadar tutsak!

Siz hangisini seçiyorsunuz?

Kitabı okumaya başladığınızda hangisini seçmeniz gerektiğini daha iyi kavrayacaksınız.

Hayatında mucizelere yer verdikçe hiçbir zaman gelmeyecek treni otobüs durağında beklemeye devam eder insan. Mucize diye bir şey yoktur, yaşadığımız bütün güzel şeyler kendi aklımızın ve kalbimizin başarılarıdır. Mucize beklemek tembellerin umut kapısıdır. İnsanın kendisi bile mucize değildir. Yaratılışta belli dizaynlar ve düzenlemelerle ortaya gelmiştir.

Rastlantı diye bir şey yoktur, kalbinin istekleri önüne çıkar o kadar. Kalp hedefini arayan ve hedefine kitlenen mükemmel bir avcıdır. Tesadüf diye yoluna çıkanlar kalbin ve aklının bilinçaltı aradıklarıdır. Kalbini yaşam koçu olarak kullan ve onu başarı avcısı yap.

Yaşam Koçunuz kalbiniz olursa hedefimiz asla şaşmaz, bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Hayatımızda neleri seçiyorsak ve ne ile uğraşıyorsak önümüze onlar çıkar. Seçtiklerimizi kalbimizde istiyorsak iyi veya kötü onunla buluşuruz. Kalbin rotasını iyi belirlersek okyanusta kaybolmayız.

Bu kitabın amacı başkalarına bakmadan kıyaslama hastalığını bırakarak kendimizi tanımak ve huzurla yaşamayı bilinçaltına telkin etmektir. Ayrıca bu bir kişisel gelişim kitabı değildir, çünkü hiçbir insanın kişisel eksikliği yoktur, sadece kendini tanıma eksikliği vardır.

Kalp her zaman evrenin düzenine uyar. Akıl, yorulur, tembelleşir. Fakat kalp evrenin hareketlerine, işletişine harfiyen uyar.

Kendini İyi Hisset, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: