Stephen King, Yazma Sanatı

“Okumak, bir yazarın hayatının yaratıcılık merkezidir.”

-Stephen King

Merhaba

Bazı kitaplara ulaşmak çok zor…

Çeşme D&R ziyaretinde kitap yükleme aracında Stephen King, Yazma Sanatı adlı eseri görünce şaşırdım. Sonra kitabın beni bekliyor olması, yüzümde kocaman bir gülümsemeye neden oldu. Kasaya, sosyal mesafeye dikkat ederek, hamle yaptım.

Yıllarca, kitabın “Tükendi” yazısını görmek üzücüydü. Yaklaşık, üç yıldır hangi yayınevi çıkaracak diye bekliyordum. Altın Kitaplar‘a teşekkür ederim.

Mutluluk mu? Evet, benim için büyük bir mutluluk… Hemen satın alarak, satırlar arasında kaybolmak istedim. 1999’da geçirdiği ölümcül kazaya kadar King’le beraber yazarlığın engebeli yollarında yürüdüm….

Aslında kitap otobiyografik bir kitap ve King gibi bir yazarın bu seviyeye gelmek için çektiği sıkıntıları verdiği yaşam savaşını derinden hissediyorsunuz. Dünya çapında bir yazar olmanın arkasında büyük bir azim ve savaşın yaşandığına tanık oluyorsunuz. King sizi yaptığı yemeklerin mutfağında gezdiriyor daha ne olsun.

Yazmanın amacı para kazanmak, ünlü olmak, sevgili bulmak, sevişmek ya da arkadaş edinmek değildir. Sonuçta amaç, eserinizi okuyacak insanların hayatlarını ve kendi hayatınızı zenginleştirmektir. Amaç; uyanmak, iyileşmek ve başa çıkmaktır. Mutlu olmaktır, tamam mı? Mutlu olmak…

Yazma Sanatı, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: