Tekamül, Ruhun Evrensel Yolculuğu, Ergün Arıkdal

Var olan ruh ve eşyanın tek ve en yüksek gayesi, tekamül ve tekamüle hizmettir. Tekamülden maksat, varlıkların şuurlanması ve bilgilenmesidir. Her maddi ortam bir tekamül yeridir ve burada varlıklar, yaşayarak şuur ve bilgilerini genişletirler. Ruhun madde evrenine girişi ve oradan çıkışı, madde evreni bilgisini alıp uyguladıktan sonra gerçekleşir. Varlığın ulaşacağı her tekamül merhalesi izafidir; kesinlikle son kemal noktası yoktur.

Merhaba

Yıllar önce Deneysel Yeni-Ruhçuluğun kurucusu Dr. Bedri Ruhselman’ın yazdığı eserleri okurken tanımıştım, Metapsişik araştırmacı, medyum ve yazar Ergün Arıkdal’ı.

Ruh ve Madde dergisinde makaleleri ve Fransızcadan çevirileri yayınlanmaya başlamış, Türkiye’de ruhsal bilgiyi yayma vazifesini Dr. Bedri Ruhselman’ın bıraktığı yerden devam ettirmiş ve bu vazifeyi daima yeniyi ve ileriyi hedef alarak sürdürmüştür.

1994 yılında Bilyay Vakfı’nı kurmuştur. Bilyay’dan çıkan bir çok eseri Ergün Arıkdal’ın önsözüyle okudum. Fakat, kitaplarına ulaşmak istediğimde, Enstitü’yü arayarak bilgi almak zorunda kalmıştım. Oğlu, Tarık Arıkdal’ın isteğiyle kitapları bir süre piyasadan kaldırılmıştı.

Enstitü’nün İzmir şubesini aradım. “Buraya gelerek kitaplardan faydalanabilirsiniz”denildi.

Araya sağlıkla ilgili birçok ders ve kitap girdi. Geçen gün internette araştırma yaparken, Ergün Arıkdal’ın kitaplarını gördüğümde, içimi bir heyecan kapladı. Kitabın içindeki bilgilere ulaşmak, benim için önemliydi. Ve öyle de oldu…

Sipariş ettiğim kitap http://www.Hepsiburada.Com aracılığıyla ulaştı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sonsuz Evrenlerin Yaratıcısı Olan Yaratan, Yani Sonsuzlukların Yaratıcısı Olan Yaratan’ın Hikmet Ve Kudreti De Sonsuzdur. Dolayısıyla Sonlu Olan Bir Varlıktan Sonsuz Olan Bir Varlık Meydana Gelmez, Gelemez. Bu Nedenle Tezahürün Üç Ana Unsuru Olan Ruh, Madde Ve Zaman Da Sonsuz Nitelikli Varlıklardır. O Halde Ruhu Yaratan Yaratıcı Kudret De Sonsuzdur.

Hayata Gelişimiz Çok Zordur; Çok Dar Bir Kapıdan Geçerek Geliyoruz. Bize Büyük Bir İmkân Sağlanıyor, Fakat Bu İmkânı Çoğu Kez İyi Kullanmıyoruz, Heba Ediyor Zaman Dolduruyor Ve Birçok İmkânları Kaçırıyoruz. Suçlu Aramaya Gerek Yok. Eğer Bir Eksiklik Varsa Bu Şeyden Evvel Dünya Tekamül Düzeyinin Bulunduğu Çıkmaz Sokağı Görmeyişimizden Oluyor. Ferahlığa, Açıklığa Doğru Gitmiyoruz. Çeşitli Yollar Gösterilmiş Olmasına Rağmen, Şu Beş Bin Yıldan Beri Bir Labirentte Döne Dolaşa Çıkmaz Yola Girdik. Şimdi Artık O Kadar Büyük Bir Baskıyla Hamle Yapıyoruz Ki, İnsanlık Olarak Hep Beraber O Duvarı Geçecek Bir Çıkar Yol Bulmak Zorundayız.

 • Dünya da ne yapıyoruz?
 • Tekamül ve Tecrübe nedir?
 • Hayatın hedefi nedir?
 • Toplu halde yaşam ve tekamül ne anlama geliyor?
 • Realite nedir?

Realiteler, duyular yoluyla elde etmiş olduğumuz birtakım bilgilerin tipleridir. Bu bilgi tipleri kendi aralarında toplanırlar. Bu topluluk, bir ağacın büyüyüş şekli gibi giderek önce ana gövdeye, sonra dallara ve ardından yapraklara kadar dağılan bir dizi halindedir.

 • Bir insanın realitesi, yani gerçekliği nedir?
 • İnsanların realitelerini belirleyen faktörler nelerdir?
 • Tekamül realiteleri nedir?
 • Realite kademelerinin sağladığı imkanlar nelerdir?
 • Birleşik insanlık realitesi nedir?
 • Vazife bilgisi sezgisi realitesi nedir?
 • Seçme özgürlüğümüz var mı?
 • Seçme özgürlüğü ve bilgi nedir?
 • Dünya okulunun yöneticilerinin hedefleri nelerdir?

Bu kitap, okuyucuya, tekamül kavramını bambaşka bir bakış açısıyla sunuyor.

TekamülRuhun Evrensel Yolculuğu okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: