Mucizeler Kursu, Dr. Helen Schucman

“Bu Mucizeler Kursu’dur. Bu gerekli bir kurstur. Sadece, bunu ne zaman alacağınız sizin isteğinize bağlıdır. Özgür irade demek, öğretim programını sizin oluşturabileceğiniz anlamına gelmez. O sadece, verilen zaman içinde sizin almak istediğinizi seçebileceğiniz anlamına gelir. Kurs’un amacı sevginin anlamını öğrenmek değildir; çünkü o öğretilecek olandan ötedir. Bununla birlikte, bu kursun hedeflediği şey, sizin doğal mirasınız olan sevginin mevcudiyetinin farkına varmanızı engelleyen şeyleri ortadan kaldırmaktır…”

— Oscar Wilde

Merhaba

Mucizeler Kursu, bizi pırıl pırıl aydınlık bir odada oturan ve parmaklarıyla gözlerini örtmüş olan ve odanın karanlık olduğundan yakınan insanlara benzetir, Işık gelmiştir ama biz onu görmemekteyizdir. Fark etmeyiz ki içinde bulunduğumuz an, daima, yeniden başlamak için bir şans, bir ışık-dolu andır. Biz ışığa sanki karanlıkmış gibi karşılık veririz ve böylece ışık : karanlığa döner. Bazen ancak geçmişe dönüp baktığımızda, ise hayatta bir başka şans daha, yeni bir ilişki ya da herhangi bir şey verildiğini, fakat o sırada geçmişe tepki vermekle öylesine meşgul olduğumuzdan dolayı o yepyeni fırsatı kaçırmış olduğumuzu görürüz.

Sevgi bir kritik kütleye ulaştığında, yeterince insan mucize anlayışına sahip olduğunda, dünya kökten bir değişim geçirecektir…”

Mucizeler Kursu, Dünyada bir çok kitaba ilham kaynağı olmuş; ünlü, ünsüz pek çok insanı peşinden sürükleyerek ve onların yaşamlarında köklü dönüşümler yaparak mucizeler yaratan kitabın adıdır.

1975 yılında ilk defa resmi olarak yayınlanan ve hala bir çok ülkede en çok satanlar listesinde bulunan kitap, New York’ta bulunan Columbia Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Psikolojisi bölümü profesörlerinden Dr. Helen Schucman tarafından ve Bölüm Başkanı Dr. William Thetford’un da desteğiyle, içsel dikte yoluyla kaleme alınmıştır. Okundukça kişiye, kendi eksikliklerini göstermekte ve kendi yarattığı sanal dünyadan çıkartarak, hakikati olduğu gibi algılamasını sağlamaktadır. Okuyan kişiler üstünde etkin değişime sebep olması nedeniyle, günümüzde, bütün dünyada çok sayıda kişinin hayatının değişmesine sebep olmuştur.

Kitap, kendi özel sistemi kapsamında “psikospiritüel” eğitim ve uygulama amaçlıdır. Bu sistem düzenli bir şekilde uygulandığında, “içsel mucizelerin” oluşumunu tetikleyerek ve kişinin görme gücünü arttırarak, özüne varma sürecini kısaltmaktadır.

Bu bir öğrenme değil, arınma kursudur. İçerideki yanlış bilgilerden arınıp, gerçekliği çarpıtmadan olduğu gibi görebilmenizi sağlayan bir “deneyimdir. Bu kurstan yararlanmak için yaratıcılık, ustalık, zeka veya beceri gerekmez. Deneyim doğrudan sağduyu aracılığı ile gerçekleşir.

Üç kitapta toplanmış bir kendi kendine öğrenilen ruhsal psikoterapi programı. Bu kapsamlı kitap 1250 sayfadan ve asıl metnin yanı sıra Öğrencilerin Alıştırma Kitabı ve Öğretmenlerin Elkitabı‘ndan oluşmaktadır.

Sevgiyle okuyunuz…

Mucizeler Kursu:

Sevgi bir kritik kütleye ulaştığında, yeterince insan mucize anlayışına sahip olduğunda, dünya kökten bir değişim geçirecektir…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: