Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak, Dr. Joe Dispenza

Genleriniz tarafından hayatınızın geri kalanında belirli bir şekilde olmak için kaderinize terk edilmediniz. Tüm insanları seçtikleri gerçekliği yaratmaları için yetkilendiren yeni bir bilim dalı ortaya çıkıyor. Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak isimli bu kitapta meşhur yazar, konuşmacı, araştırmacı ve kiroprakti uzmanı Dr. Joe Dispenza size gerçekten nelerin mümkün olduğunu göstermek için kuantum fiziği, nörobilim, beyin kimyası, biyoloji ve genetik alanlarını bir araya getiriyor.

“Bilinen düşünce ve duygular aynı olma halini doğurur, aynı olma hali aynı davranışlara yol açar ve aynı gerçekliği yaratır. Dolayısıyla gerçekliğinizin bir bölümünü değiştirmek istiyorsanız yeni şekillerde düşünmeli, hissetmeli ve davranmalısınız; deneyimlere verdiğimiz tepkiler anlamında farklı “olmak” zorundayız. Yeni bir zihin evresi yaratmalıyız… Yeni bir sonucu o yeni zihinle gözlemlemeliyiz.”

— Joe Dispenza

Merhaba

Yeni siz olarak yaşamak!

Okuduğunuzda, kulağa oldukça değişik geliyor. Fakat böyle bir şey mümkün olabilir mi?

Aklımda onlarca soru ile kitapların kapısını çalarken, kitabevinde rafta karşılaştığım Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak, Dr. Joe Dispenza‘nın kitabı.

Yazarı hakkında araştırma yapınca, zor bir hastalığın üstesinden gelen, muazzam bir enerjiyle tanıştım.

Peki, onu muazzam yapan şey neydi?

İlk kez, ödül kazanan What The Bleep Do We Know? filmiyle kamuoyunun gözüne çarpmıştı. Gösterime 2004 yılında giren bu filmden sonra çalışmaları birkaç temel alanda ilerlemiş, derinleşmiş ve girift bir hal almaya başlamıştı. Bu alanlar nörobilimin ve kuantum fiziğinin son bulguları, sadece hastalıkların iyileştirilmesiyle değil; aynı zamanda bu bilgilerin daha mutlu ve tatminkar bir yaşam için nasıl kullanılabileceğine olan tutku dolu keşiflerle ilgilidir.

Dr. Joe’yu sürükleyen bu tutkusu, her birimizin büyük bir potansiyele ve sınırsız yeteneklere sahip olduğuna olan büyük inancıyla oluşmuştur.

Kişisel gelişim, derinliği ve hacmi olan bir okyanus. İçinde öğrenilmesi gereken çok çok şey vardı.

Gözlemim şu ki bilimin ışığında bizleri geliştirecek her bilgi, alternatif olarak da bizleri neyin iyileştireceğine dair ip uçları veriyor.

Kitaptan aktarmak istediğim notlara gelince.

Daha iyi bir yaşam İçin dua edecek ( ya da niyet edecek) olsaydınız, bu sizin geçmişinizi, bugününüzü ve geleceğinizi etkiler miydi? 

Kuantum yasası tüm potansiyellerin eşzamanlı var olduklarını söyler. Düşünce ve duygularımız zaman ve yerin ötesinde yaşamın tüm yönlerini etkiler.

Kuantum alanı ne istediğimize karşılık vermez; kim olduğumuza karşılık verir.

Gerçekliğinizi (çevrenizi) etkilemek, bedeninizi iyileştirmek veya gelecekte (zamanda) bir olayı değiştirmek için dış dünyadan tamamen sıyrılmak (hiçlik) beden farkındalığınızı yitirmek (bedensizlik) ve zamanı unutmak (zamansızlık) zorunda olmanız çelişkili , değil mi? Buna karşılık , saf bilinç olmanız gerekecektir. 

Bu noktada değişim sürecinin geldiği hiçlik, işte bu noktadan ivme kazanarak olmak istediğimiz kişiye doğru giderken geçtiğimiz kapılar. Hedef belirlediğiniz şey her ne ise düşüncelerinizi gerçekleştirebileceğiniz bilimsel bilgilerin paylaşıldığı bir kitap.

Sizler de alışkanlıklarınızı kırıp, iyileşme süreciniz konusunda destek almak istiyorsanız, kitap çok iyi gelecek.

Değişim ve iyileşme sürecinin neler kazandıracağını okuyarak deneyimlemelisiniz.

Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatmak İçin.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: