ARAŞTIRIN
 ENINE BOYUNA TARTIN
İNCELEYIN
YOL ALIN
BIR BAŞLANGIÇ YAPIN
UYGULAYIN…

Hedefe ulaşmama mani olan şeyleri ortadan kaldırdığım zaman, ben hedefime ulaşıyorum.”

— Mustafa Kemal Atatürk

Merhaba

Değişime açık olmayan hiç kimse günümüz dünyasında ayakta kalamaz; çünkü değişimler bizi sürekli olarak geliştirir. Liderler, bunun yanı sıra değişimlere ayak uydurmanın en etkili yolunun her zaman bir adım ileri gitmek ve kendini düzenli olarak yeniden keşfetmek olduğunu da çok iyi bilirler. Ama nasıl?

İlgi alanlarındaki gelişmeleri takip ederek; profesyonel öğrenme zihniyetini benimseyerek ve yenilgilerin bizi alt etmesine izin vermeyerek bunu başarabiliriz. Takılıp kalanların hayatta hep yenilen insanlar olduklarının, diğer yanda başarılı insanların ise bu yenilgileri bir hayat dersi olarak gördüklerinin ve bu yenilgilerin içerisinde ya da gizli fırsatları aradıklarının bilincindedirler.

Atatürk’ün önderliğindeki Türk Bağımsızlık ve Aydınlanma Savaşı’nın “aydınlanma” kısmı en tabandan; köyden ve köylüden başlar. Atatürk’e kadar bu topraklarda köylü, maalesef yüzyıllarca ihmal edilmiş, unutulmuş, buna karşılık vergi yükü altında ezilmiş, cepheden cepheye sürülmüş; yetmemiş, aşağılanmış, topraksız, aşsız, evsiz, barksız, dahası eğitimsiz ve cahil bırakılmıştır.

Atatürk Cumhuriyeti kurarken nüfusun %80’i köylüdür. Atatürk, “Üreten köylü milletin efendisidir” sloganıyla yola çıkmıştır.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: