Bilge Zeytin Ağacı

Doğal Beslenin… Doğru Nefes Alın… Ve Her Gece Gökyüzüne Bakmayı İhmal Etmeyin… Ağaçlara Sarılın… Toprağa Basın… Vücudunuzdaki Demir’i Arttırın…Topraklanın Ve Demirlenin!

“Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile mesela, zeytin dikeceksin.”

— Nazım Hikmet

Merhaba

Topraklanmak bize nasıl bir fayda sağlar?

Topraklanmak ayakların yere basması” ifadesinin başlıca iki kullanımı vardır. Bir tanesi biraz daha psikolojik bir tanımdır; çevremizde olan bitenlerden haberdar olmak, uyanık olmak, ortak gerçeklikle bağlantıda bulunmak, kopmamak anlamına gelir. Diğeri ise ayaklarımızın altındaki toprak ile enerji anlamında da bağlantıda olmak. Ayaklarımızın sağlamca yere basması ve yeryüzü planı ile bağlantıda olmak.

İyi topraklanmadığınızda, kendinizi aşırı derecede duyarlı hissetmenize, herkesin negatifliğini ya da olumsuz düşüncelerini kalacağınız bir hassasiyet içinde olmanıza yol açarak birikim yapar. Ayrıca bu birikim, dünya planındaki sipiritüel ilhamınızı ortaya koymak için gerekli olan, yeryüzünde kurulacak yakın bağa da engel olur. Ayaklarınız yere sağlam basarken, iyi topraklanmışken açıldığınız enerji içinizde çok daha rahat akar.

Bilge zeytin ağacının yanında durdum. Gövdesine dokunarak, sessizce sordum.

Hücrelerim sendendir” dedi..

Gökyüzüne şimdiye dönüp maviden derin nefes aldım. Verdiği enerji için teşekkür ettim. Kendimi akışa bırakarak yola devam ettim…

Sevgiyle

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: