Yaratma Savaşı, Steven Pressfield

“Yaratma Savaşı”, olduğu yerde duran, erteleyen, hayal edip de harekete geçmeyen, güvensiz ve üşengeç olan herkes için. Bu durgun ve tembel ruh hali sizi giderek hayallerinizden uzaklaştırmadan, direncin ne olduğunu öğrenin.

“Direnci görmek, duymak, koklamak ya da ona dokunmak mümkün değildir. Ama Direnç hissedilebilir. Bizler, potansiyel durumda olan bir işten yayılan enerji alanı olarak onu hissederiz. Direnç, itici ve uzaklaştırıcı bir güçtür. Negatiftir. Bizi bir kenara itmeyi, dikkatimizi dağıtmayı ve işimizi yapmamızı engellemeyi amaçlar.”

— Steven Pressfield

Merhaba

 Yaratma Savaşı, sanat yaratma psikolojisini ve “yazar bloğunun” nasıl iyileştirilebileceğini araştıran motivasyonel bir kitap….

Bu kitapla birlikte, kafanızın içinde volta atan cümleler, hatta havada asılı kalanlar varsa, bilgi aldığınızın farkına bile varmadan, hepsinin dizginlenip bir bir yerine oturduğunu hissedeceksiniz. Aldığınız bilgileri evirip çevirip, hayatınız boyunca kullanabilirsiniz.
 
Kendinizi aşmanın değil kendinizi olduğu gibi ortaya koyabilmenin yolunu öğrenin. Yaratma Savaşı, bu özelliği nedeniyle, basıldığı 2003 yılından beri, bestseller listelerindeki yerini koruyor, okuyucusu bitmiyor. Hem profesyonel hem popüler psikoloji çevrelerinde tavsiye edilmeye devam ediyor.
 
Steven Pressfield, Amerika’nın en çok okunan savaş romanlarının yazarı. Bir yazar olarak; ilham perisinin, yaratma isteğinin ve başarı hayallerinin önündeki tek engelin “direnç” olduğunu biliyor. Hayatını dirence teslim etmiş insanların önündeki perdeyi kaldırmak adına, elinizdeki bu kitabı kaleme aldı. Yaratma Savaşı, yaratıcılığın doğasını, harekete geçmenin dirençle savaşını; mitolojiden, popüler kültüre, günlük hayatımızdan, en büyük hayallerimize kadar geniş bir alanda inceliyor. ‘Yaratıcı’ bir kişiliğin –ister yazar, ister ressam, ister mühendis olsun– başarıya ve mutluluğa giden yolunun haritasını çıkarıyor, cesaret veriyor.

Yaratma Savaşı, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: