Kalp Gücüyle Tedavi, Louise Hay, David Kessler

Yas tedavi edilecek bir hastalık değil, yaşamın doğal bir parçasıdır. Ruh için kayıp diye bir şey yoktur; sadece her hikâyenin bir başı ve bir sonu vardır. Ama sevgi sonsuzdur.

“Unutmayalım ki, iyileşmeye odaklanmak öğrenilebilecek bir şeydir. Bunu yapabildiğimiz taktirde, olumsuz düşünce sarmalını kırıp kendimiz için çok daha sevgi dolu bir gelecek inşa edebiliriz.”

— Louise L. Hay

Merhaba

Bu kitabın amacı, neden acı çektiğimizi ve boşanma, ayılık ya da ölüm gibi ağır kayıpların ardından nasıl şifa bulabileceğimizi keşfetmek. Evet, keder başa çıkılması zor bir duygudur ama hissettiğimiz üzüntüyü daha da ıstıraplı kılan şey düşüncelerimizdir. Bu kitap sayesinde, kayıplarınızı daha bilinçli bir gözle görüp farkındalığınızı artırabilir, sevgiye ve paylaşıma yer açarak yaralarınızı sarabilirsiniz. Keder ve ıstırap bataklığına saplanıp kalmadan da, yasınızı tutabilir, acınızı dolu dolu yaşayabilirsiniz.

David Kessler şöyle yazıyor:

Hayatım boyunca yas olgusu üzerinde çalıştım. Konu üzerine dört kitap yazdım; ki bunlardan ikisini, Ölüm ve Ölmek Üzerine adlı sarsıcı kitabın yazarı, ünlü psikiyatr Elisabeth KübIer-Ross gibi bir efsaneyle birlikte yazma şansına eriştim. Konferanslarımda sık sık “Ölüm acısıyla baş etmek için kullanılan yöntemler, boşanma için de uygulanabilir mi?” sorusuyla karşılaştım. Hatta ayrılık acısı çektiği için yanıma gelip, “Bana da yardımcı olur musunuz? Sevgilimden yeni ayrıldım ve sizin acıyla baş etme konuşunda uzman olduğunuzu duydum,” diyenler bile oldu.

Düşünce Gücüyle Tedavi adlı kitabıyla milyonlarca insanı zihinsel esaretten kurtaran kişisel gelişimin efsanevi isimlerinden Louise Hay ile kayıp ve yas konusunun en ünlü uzmanlarından David Kessler’ı bir araya getiren bu kitap, yaşadığımız kayıp ve travmaların ardından nasıl şifa bulabileceğimiz konusunda önemli bir rehber. Louise ve David, kalp kırıklığıyla biten bir ilişkinin, boşanmayla sona eren bir evliliğin ya da sevdiklerimizin ölümünün ardından hissettiğimiz duygu ve düşüncelere ışık tutuyor. Louise’in “düşüncenin gücü” konusundaki öğreti ve telkinlerini David’in “ölüm ve yas” konusundaki onlarca yıllık deneyimiyle birleştiren bu eşsiz kitap, yepyeni bir düşünce şeklinin kapılarını aralayarak yaşamınıza sevgi ve mutluluk getirecek.

Kalp Gücüyle Tedavi, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlama amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: