Kendini Bilmek İçin Kitap!

"Ruhsal enerjide ilk basamak insanın kendini bilmesidir. Kendini bilen insan maneviyatını keşfeder ve yolculuğuna başlar." Lao Tzu

Bir Daha Asla Hastalanmayın, Raymond Francis, Kester Cotton

İyi kitaplar, en iyi üniversitelerin yerine geçer...

Sağlık bir Tercihtir…
Elizabeth sekiz yıl boyunca kronik yorgunluktan şikayetçiydi ve sürekli güçlü ağrı kesiciler kullanmasına sebep olan artiritten muzdaripti. Sayısız doktor ve alternatif tıp uzmanına gitmesine rağmen, yorgunluğu ve ağrıları nedeniyle çalışamaz hale geldi. Ardından Ray Francis’in mucizevi çalışmalarını öğrendi. Birkaç ay içinde, ağrıları kayboldu ve enerjisi yükseldi.

“Pozitif yönde, sağlığa doğru yapacağınız her tercih, yaşamınızı iyi yönde güçlendirecektir. Sağılığa doğru attığınız her adım sizi gerçek potansiyelinize biraz daha yaklaştırırken, hastalık riskinden uzaklaştırır. Ne kadar küçük olursa olsun, her katkı çok önemlidir.”

— Raymond Francis

Merhaba

1985 yılında, MIT mezunu bir kimyager olan yazar Raymond Francis sağlığını ciddi anlamda tehdit eden bir rahatsızlık yaşadı. Biyokimyaya dair bilgilerini kendi hayatını kurtarmak için kullandı ve iyileşme süreci esnasında, Francis kendine, “İnsanlar neden hastalanır?” ve “Hastalıklar nasıl önlenir ve tamamen yok edilir?” gibi temel sorular sordu. Bu soruların yanıtları, Francis’in yeni teorisinin temelini oluşturur: Bir hastalık, hastalığın iki sebebi ve sağlık ile hastalık arasında altı yol. Anlaşılması kolay bir dille anlatılan bu sağlık ve hastalık kavramı, bilimsel olarak son teknoloji hücresel biyokimya ve moleküler biyolojiye dayanmaktadır. Bir Daha Asla Hastalanmayın, yüzlerce kitabın, binlerce bilimsel makalenin ve on altı yıllık deneyim ve gözlemin arıtılmış, elekten geçirilmiş ilmidir. Francis’in kitabı her türlü hastalığı önlemeye ve/veya tersine çevirmeye yardımcı olabilecek basit ve holistik bir yaklaşım sunmaktadır.

  • Sağlık masrafları artmaya devam ederken, insanların sağlığı da düşüşü sürdürüyor.
  • Sağlık bir şans oyunu değil, bir tercihtir.
  • Vücudumuz muazzam bir bir iyileştirme kapasitesine sahiptir, ama sizin düşündüğünüzden çok daha savunmasızdır.

Sağlık= pozitif şeyler eksi negatif şeyler

Sağlığınızın kalitesi, bedeniniz için yaptığınız pozitif şeyler eksi bedeninize yaptığınız negatif şeylerle belirlenir.

Ölümcül bir hastalık, bir kimyager ve MIT mezunu olan Ray Francis’i, sağlık ve hastalığa dair devrimsel bir teori oluşturmaya itti: tek bir hastalık, hastalığın iki sebebi ve sağlık ve hastalığa giden altı yol vardır. Onun bulguları ve insanı hayrete düşüren iyileşme süreci, neredeyse tüm hastalıkların önlenebilir ve tersine çevrilebilir olduğunu fark etmesini sağladı.

Bu inanılmaz kitap, tek derste sağlığı anlatıyor. Yanılgılara son veriyor, hastalığın üzerindeki sır perdesini kaldırıyor ve şu soruların yanıtlarını veriyor: Sağlık nedir? Hastalık nedir? İnsanlar neden hastalanır? Hastalık nasıl önlenebilir? Hastalık nasıl tersine çevrilir?


Bir daha asla hastalanmak zorunda kalmayacaksınız.

Bir Daha Asla Hastalanmayın, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: