Kim her şeyin aynı olduğunu söyleyebilir?

Gözlemlediklerim

Değişim …

“‘Ayna ayna söyle bana‘ derken, senin için hoş görünüyor olsam da, içim, anlıyor musun, içim aynı değilken, kim her şeyin aynı olduğunu söyleyebilir? “

— Yasemin Emre

Merhaba

Gece nöbeti devr almışken, enerjiler uykuya geçmeye hazırlanırken, koca bir yaz bitmişken ve sonbahar henüz yaprağını dökmemişken , penceremden görünen, çatının üzerini saran begonvil yeni tazecik bir dal vermişken. Dalında kuruyan yapraklar rüzgarla uçup, yeşil çimenlerin üzerinde, pembeden halı oluşturmuşken, duvar üzerinde yürüyen zen ustası kediler, keyifle uyuyacak yer ararken, kim her şeyin aynı olduğunu söyleyebilir?

Alış verişe çıktığımda, elmanın kilosu, dün ile aynı değilken, altı ay önce aldığım şampuan, üç katı olmuşken. Peynirin, zeytinin fiyatı altın değerindeyken, kim her şeyin aynı olduğunu söyleyebilir?

Merhaba dediğim, arkadaşım, üç gün önce ile aynı değilken, yaptıkları işler, ilişkileri aynı değilken, evli olanlar eşlerini bir sır gibi saklıyorken, kim her şeyin aynı olduğunu söyleyebilir?

Bana gelecek olursak son dört yıldır, kaç şekle girdim, hesap edilemiyorken, saçlarımın doğal rengi boya sanılıyorken, tamam biraz daha koyu çıktı itiraf ediyorum. Bir de kıvırcık olmuşken, kaç duygudan, kaç fırtınadan geçtiğim belli değilken, kim her şeyin aynı olduğunu söyleyebilir?

Ayna ayna söyle bana ” derken, senin için hoş görünüyor olsam da, içim, anlıyor musun, içim aynı değilken, kim her şeyin aynı olduğunu söyleyebilir?

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: