Kendini Bilmek İçin Kitap!

"Ruhsal enerjide ilk basamak insanın kendini bilmesidir. Kendini bilen insan maneviyatını keşfeder ve yolculuğuna başlar." Lao Tzu

Kansere Karşı Doğru Beslenme Rehberi, T.Colin Campbell, Thomas M.Campbell

İyi kitaplar, en iyi üniversitelerin yerine geçer...

Hangi açıdan bakarsak bakalım, dünyada insanların sağlığının gün geçtikçe kötüye gittiği bir gerçek.

“Bunlardan yola çıkarak Çin Diyeti’nin çok açık ve kesin bir mesajı var: Tüm sağlık ve diyet efsanelerini bir yana bırakın. Bütün eksik ve yanlış bilgilerden kurtulun. Sağlıklı yaşamak istiyorsanız, tek yapmanız gereken beslenme alışkanlığınızı değiştirmek. “

Merhaba

Günümüzde dünyada pek çok insan obezite hastası, milyonlarcası da diyabete yakalanmış durumda. Bugün, otuz yıl öncesine göre kalp rahatsızlığı oranı çok daha yüksek.1970’lerin ortasında kansere karşı açılan savaş büyük bir hüsranla sonuçlanmaktan öteye gidemedi. Söz konusu insanlar -yani rahatsızlığı olanlar- düzenli olarak reçeteli ilaçlar kullanmak zorunda. Bunlara ek olarak yüksek kolestrol hastası sayısı oldukça artmış bir halde.

Daha kötüsünden bahsetmek gerekirse, gelecek nesilleri yani çocuklarımızı ufak yaşta hastalıklarla karşı karşıya bırakmak durumunda kalıyoruz. Artık çocuklarımızın çoğu obez veya obez olma yolunda. Önceleri çocukların nadiren yakalandığı diyabet, onların da korkulu rüyası haline gelmiş durumda, hem de çok daha sinsice. Bu yüzden çocuklarımız düzenli ilaç kullanmak durumunda kalmaktadır.

Araştırma Profesörü, Beslenme ve Gıda Güvenliği Enstitüsü Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi 40 yılı aşkın süredir beslenme ve uzun yaşam üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Dr. T. Colin Campbell, 2004 yılında oğlu Thomas M. Campbell ile yazdığı Çin Diyeti kitabıyla sağlıklı beslenme alanında önemli bir devrim gerçekleştirmiştir. Thomas M. Campbell’ın tıp alanındaki birikimiyle desteklediği bu kitap kanser, kalp ve diyabet gibi hastalıklardan korunma noktasında öncü bir çalışmadır. Baba ve oğlun Cornell Üniversitesi’nde yaptıkları çalışmaların bir ürünü olan ve 2004 yılında yayımlanan Çin Diyeti çoksatan listelerinde uzun süre ilk sıralarda yer aldığı gibi bütün dünyanın da ilgisini çekmeyi başarmış bir kaynak kitaptır. Beslenme anlayışı dışında çağın vebası kanserden korunmanın püf noktalarına da değinen bu kitap, sağlık alanında önemli çalışmalara imza atmış T. Colin Campbell ile oğlu Thomas M. Campbell’ın çok daha geniş kitleler tarafından tanınmasını sağlamıştır.

Kansere Karşı Doğru Beslenme Rehberi, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: