Sessizlik Öncesi Fırtına, Neale Donald Walsch

Sanatçı, güzel şeylerin yaratıcısıdır. Sanatın amacı, sanatı ortaya çıkarıp sanatçıyı gizli tutmaktır. Eleştirmen, güzel şeylere dair kendi kanısını başka bir yola veya yeni bir malzemeye dönüştürebilen kişidir.

“Niyetlerimiz neyse, hayatımız da ona uygun ilerler. Hayatımızda yaradılışın motorunu çalıştıran yakıt budur. Hayatın enerjiden başka bir şey olmadığını anlamak önemlidir. Organize edilmemiş enerjidir. Peki enerjiyi organize eden kimdir? Biziz. Şaşırtıcı olabilir, ama bunu yapan biziz. Hayat, daireler çizerek tekrar kendi kaynağına dönen saf enerjidir. Yani kendi kendini besleyen, devam ettiren, belirleyen ve yaratan bir süreçtir. Kendini temel alır, kendine dayanır ve bir sonraki ifadesinin ne olacağını belirlemek için dönüp kendine bakar…”

— Neale Donald Walsch

Merhaba

Bu zor ve korkutucu zamanda insanlıkla sevgi dolu ve sıcacık bir sohbet edebilseydim, insanların da can kulağıyla dinleyeceğini bilseydim, Onlara ne derdim?

Sessizlik Öncesi Fırtına, Neale Donald Walsch‘ın kitabı birçok insana içinde bulunduğumuz gerçeklik hakkında bilgi verecektir. Şimdi ve gelecekle iletişim kuruyor.

Dünya değişiyor ve hiçbir şey göründüğü gibi değil.

Konuşabilir miyiz?

Geleceğimizde korkulacak hiçbir şey olmadığını da bilmeliyiz, yeter ki hepimiz onu oluşturmak için üzerimize düşen görevi yerine getirebilelim.

Hayatın bizi oynamaya davet ettiği rolü görebilelim.

Türümüzün bir sonraki önemli evrimsel adımının gerçekleşeceğine işaret eden birçok ünlü kehanet var.

Geçmişe dönülüp bakıldığında, Hayat döngülerini öngörmenin çok güç olmadığını görürsünüz. Antik zamanlardan başlayarak, insanlar olayların belirli ritimlerini gözlemlemişlerdir.

Bilgeler sözlü tarihi dikkatli dinlemişler ve döngülerin izini sürmeye başlamışlardır. Bu gözlemleri gelecek evrelerin zamanlamasını tahmin etmek için kullanmışlardır.

Örneğin, Onondaga kehanetlerinde, bazı kaynaklardaki suyun içilemeyeceği bir zamandan söz edilir. Bunun büyük arınma olarak adlandırdıkları sürecin başlangıcına işaret ettiği ve insanların onları kuşatan yozlaştırıcı etkilerden arınmak için büyük bir çaba içine gireceği söylenir.

Ayrıca bunun, olup bitenleri anlayanlar ve bir arınma olarak bu sürece dahil olanlar için mutluluk verici, ama dünya görüşlerine, hayat tarzlarına sıkı sıkıya tutunmaya çalışanlar için muazzam bir ıstırap olacağı da söylenir.

Son dönem dünyamızda olup biten her şeyi de dahil edin.

Neden hiç kimse bunun nedenini sormuyor?

Çok az insan bunun yanıtı verebiliyor.

Bu olayları bilinçli bir biçimde yaratan “biz” olabilir miyiz?

“Kesinlikle evet” dediğinizi duyar gibiyim. Bunlara bilinçdışı davranışlarımızla sebep oluyoruz.

Yarattığımız şeyler neler, şöyle bir düşünün. İnsan sağlığını tehdit eden onlarca şey açıklandı. Kaçına uydunuz?

“Düşmanla karşılaştık ve o biziz.”

Benim için, şu an dünyanın yaşadığı pandemi örnekte olduğu gibi tam olarak ritüelin adını koymasam da bir nevi arınma. Yaşanılan olayların içinde geliştirici şeyler bulup, büyümenin mutluluğunu yaşamak gerekli.

  • İnsan kendi geleceği için neden bu denli kaygılı?
  • Yeni kültür öğenize neler eklemek istiyorsunuz?
  • Kesin olarak bildiğiniz bir şey varsa; bu nedir?

Yapmamız gereken şey, korku ve kaygı duymak, temkinli ve ürkek davranmak, sığınacak güvenli bir yer aramak, erzak depolamak ve bir mağara adamının hayatta kalma güdüsüyle hareket etmek ve dünyamızın bütün yapıları, kolaylıkları ve teknolojileri aynı anda çökerken çevremizdeki insanları yenilgiye uğratmak için çaba sarf etmek değildir.

Herkese kendi payımıza düşen rolü oynamazsak nelerin olabileceğini anlatarak insanlıkla sohbeti başlatabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğumuz tek şey zihinsel bir devrim. Düşünce tarzımızı değiştirmemiz gerekmektedir.

Uzun zaman önce diyaloga geçtiğim Blog’dan iletişim kurarak, tüm yaşam ustalarını ve görüşümü paylaşırken ki amacımı, Neale Donald Walsch Sessizlik Öncesi Fırtına kitabında yeniden çerçeveleyerek okura aktarıyor.

Sessizlik Öncesi Fırtına, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: