Kendini Bilmek İçin Kitap!

"Ruhsal enerjide ilk basamak insanın kendini bilmesidir. Kendini bilen insan maneviyatını keşfeder ve yolculuğuna başlar." Lao Tzu

Büyük Fikirlerin Küçük Kitabı, Fred Akan Wolf

İyi kitaplar, en iyi üniversitelerin yerine geçer...

Bilimin Ruhla Buluştuğu Nokta… Dr. Kuantum, bu kitapta sizi, kendi evreninizdeki yerinize koyuyor!

“Hayatımızdaki hareketlilik bazen karmaşık görünebilir. Ancak karmaşık değildir. Dev bir dalga gibi hareket eder ve biz de tam onun üzerinde dururuz. Eğer dalgayı kontrol etmeye çalışırsak, kendimizi onunla sürekli savaş halinde buluruz. Eğer sadece dalganın üzerinde kalmayı öğrenirsek, bu sefer de onun kurbanı oluruz. Fakat bir seçeneğimiz daha vardır: Dalganın hareketler kurallarını kavrayabilir ve üzerinde başarılı bir biçimde sörf yapmayı öğrenebiliriz.”

— Fred Alan Wolf

Merhaba

Kendinize daha derin sorular sorarsanız, size bu dünyada var olmanın yeni yolları açılacaktır. Bu durum, temiz hava dolu bir nefes almanızı sağlayacak ve hayatınız daha eğlenceli hale gelecektir! Unutmayın, hayatın püf noktası bilinende değil, gizemli olandadır!

Kuantum Fiziği

Peki, kuantum evrenini anlamak neden bu kadar önemlidir? Bunu anladığınız zaman enfes bir haz duyacaksınız da ondan! Kuantum, hayatınıza yeni bir görüş gücü katacaktır. Öncelikle düşünce şeklinizin şimdiki halini almasının sebeplerini ve böyle hissetmenize yol açan koşulların ne olduğunu anlamanız gerekiyor. Sonra da tüm bunları nasıl değiştireceğini. zi bulabilirsiniz. Kuantum fiziği yeni düşünce şekilleri ve dünyada varoluşun yeni yollarını sunuyor. Öyle sanıyorum ki bu durum, yürüyüş yapmaktan birisiyle sohbet etmeye veya arabanızı kullanmaya dek yaptığımz pek çok işi daha iyi hale getirecek, gerçekte size pek de zevkli gelmeyen şeylere eğlence ruhu katacaktır. Okuyacağınız mecazi anlamlarla dolu cümleler taptaze düşünce yolları bulduracak, hayatınızın her cephesine gösterdiğiniz yaklaşıma yenilik katacaktır.

Ayrıca kuantum fiziği yeni teknolojilere şaşırtıcı derecede çeşitlilik kattığı için de önemlidir. Çevremizde, içinde bilgiişlemci bulunmayan cihaz kaldığını pek zannetmiyorum. İşte bu, eylem halindeki kuantum fiziğidir. Kuantum fiziği olmadan dijital çağın yaşanması mümkün değildir. Kuantum fiziğinin biyoloji ile tıp üzerine olan etkileriyse muazzamdır. Yirmi birinci yüzyıl kültürümüzün karşısına çıkan en önemli bilimsel problem, zihin ile beden arasındaki ilişkidir. Yeni çıkan ilaçlar ve sağlık konusunda öğrenilen yeni bilgilerle birlikte kuantum fiziği, belki de bedenle ilgili eskiden beri var olan manevi bakış açısını gerçekten yakalamak için ihtiyacımız olan tek şeydir. Bununla birlikte modern bilimsel fikirler, bilincin gerçeği değiştirebileceğini ve böylece tüm hastalıkların bugün çiçek hastalığında olduğu gibi geçersiz hale gelebileceğini kanıtlamıştır

Kuantum fiziği.
– Evrensel şekilde işleyen, iyi tanımlanmış bir dizi kuralı içerir. Bu kuralların dünya hakkında öngördükleri, aslında dünyanın dıştan nasıl göründüğü değildir. Bu kurallar, beraberlerindeki pek çok şeyle birlikte gerçeklerin birbiriyle garip şekilde çatışmasını. ya da paralel olmalarım öngörmekte,
– Hayatın tecrübelerini anlamanızı sağlayacak yepyeni benzetmeler sunmaktadır,
– Ve hayatınızı değiştirebilme gücüne sahiptir!

Hayatımızdaki hareketlilik bazen karmaşık görünebilir. Ancak karmaşık değildir. Dev bir dalga gibi hareket eder ve biz de tam onun üzerinde dururuz. Eğer dalgayı kontrol etmeye çalışırsak, kendimizi onunla sürekli savaş halinde buluruz. Eğer sadece dalganın üzerinde kalmayı öğrenirsek, bu sefer de onun kurbanı oluruz. Fakat bir seçeneğimiz daha vardır: Dalganın hareketler kurallarını kavrayabilir ve üzerinde başarılı bir biçimde sörf yapmayı öğrenebiliriz.

Efsanenin Gücü

İçimizdeki mitoloji dünyasını fark etmeden manevi olarak aydınlanmaya çalışmak ciddi bir hatadır. Sık sık bu hatayı yapan inşanlar kendini “şeytanla savaşta” veya “şeytan korkusu” içerisinde bulur.

Allah’ın yarattığı bu büyük sahnede perde ilk açıldığı zaman kocaman bir boşluk ortaya çıkar. Bilime göre bu boşluk büyük bir patlamaya dönüşür. İncil bu durumu şu şekilde açıklar: Başlangıçta yalnızca “Emir” vardır. Bu emir Allah’ındır ve aslında bu Allah’ın zatıdır. Her iki görüş de oldukça farklı gibi görünmektedir. Büyük Patlama ve Emirle Varoluş tamı tamına enerjinin fiziksel evreniyle, diğeri aklın ve bilginin zihinsel evreni ile ilgilenir. Peki, bu iki görüş de aynı şeyden bahsediyor olamaz mı? Evreni açıklama şeklimiz, bir biçimde, üzerinde konuştuğumuz ve hakkında yazı yazdığımız evreni oluşturmuyor mu? Evreni çözebilmek için onu nasıl sömürdüğümüz, nasıl tanımladığımız ve nasıl daha iyi anladığımıza dair sorular sorarız. Bir şeyi öğrenme ve tecrübelerimizi anlamlı konuşma simgelerine dönüştürme eylemi, dışta görünen fiziksel madde ile uyulması gerektiği farz edilen düzenin kurallarını yaratıyor olabilir mi?

Bu sorulara ve daha nice sorulara cevap verebilmek için, öncelikle bilgi, anlam ve tanımlamanın “içteki” dünyası ile madde; enerji ve varoluşun “dıştaki” dünyası arasındaki ilişkiyi uyumlu hale getirmek gerekecektir. İşte bu uyumun tamamen yeni bir simya olduğunu söylerken anlatmak istediğim tam olarak budur.

Belki de zihnin varlığının kanıtlanması için şu soruyu sorarsak cevaba biraz yaklaşabiliriz: Acaba madde zihni etkiler mi?

Büyük Fikirlerin Küçük Kitabı,
okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: