Lila Şanti, Saf Sevinç

Özenle oynamak!

Bu kitap, bir oyun kitabıdır. Biz ancak oyun oynadığımız zaman kendimizi tümüyle serbest bırakabilir ve enerji alanımızı genişletebiliriz. Sevinç ise enerjimizin özgürce akışından başka bir şey değildir.

Merhaba

2015 yılı Koçluk Eğitimi son sınav, Bütünsel Workshop. Geçip, kalma burada belli olacak. Mentörümüz, Engin Kireç yemek arası” dedi.

Soluğu caddede aldım. Yürüyüş ve temiz hava plaza ortamından sonra iyi gelmişti.

Şişli’de biraz yürüdükten sonra ufak ve bir o kadar keyifli kitapçı dükkanından içeri girdim. Rafları tek tek inceledikten sonra birkaç kitap seçerek, yan taraftaki Komşu Fırında, atıştırmalık bir şeylerle Lila Şanti, Saf Sevinç kitabının sayfalarını araladım.

Günün sonunda Koçluk için Bütünsel Workshop’tan geçmiş olsam da yaşamda öğrenmem gereken derslerin henüz başındaydım.

Bugün kütüphanedeki dost kitapları yeniden düzenlerken Lila Şanti, Saf Sevinç’le karşılaştım. Zamanı şöyle bir geriye sardım. Öğrendiğim derslere, derslere eşlik eden kitaplara sevgiyle gülümsedim. Aynı heyecanla Lila Şanti, Saf Sevinç kitabının sayfalarını araladım. Sahi, “Saf Sevinç ne demekti!”

O zaman gerçek insanların, gerçek yaşamların, gerçek kitapların anlatılmasında köprü olalım.

Sentetik yaşamlardan ve sentetik pozlardan artık yorulduğumu belirtmeliyim.

Donanımlı, birden fazla eseri olan hayatını, hayatın anlamını aramaya adamış Şahika Egeli hakkında internette bilgiye ulaşamadım.

Instagram’daki sayfasında iki ya da üç resim vardı. Paylaşım günleri oldukça anlamlıydı.

Elimde, sadece kitabın ön yüzündeki bilgiler var. Şöyle yazıyor:

Şahika Egeli’nin en büyük tutkusu yolculuk. Kendisine doğru çıktığı bu yolculukta, kendisinden farklı olanı daha yakından tanımanın, kendine yaklaşmanın biricik yolu olduğuna inanıyor. “Kendini bildim bileli gerçeği aradıysam da bu arayışın farkındalığına otuz beşimden sonra varmaya başladım : Gerçek nedir? Ben Kimim? Yaşamın anlamı ne? Özgürlük nedir? Özgün insan kimdir?

“Gerçek yaşamın farkına vardığımda kırkıma merdiven dayamıştım. En büyük hayalimi gerçekleştirdim. Kitap yazdım. Hem de üç kitap Benim Kavak Ağacım, Paradoks-Kusur Kusursuzlukta, Kanatlarını Arayan Kadın.”

Eserlerindeki dil ve üslubu edebiyatçılar tarafından övgü aldı. İlk kişisel resim sergisini açtı.

LİLA: Tanrısal Oyun

ŞANTİ: Sevinçli Bir Huzur

Dünya bir oyun, sevinç ve haz alanıdır.

Bize dayatılan tüm oyunları bozup kendi oyunumuzu kurduğumuzda, evren de bizim aracılığımızla oynamaya başlıyor aslında. Bu oyun, yap boz oyunudur. Bozmadan yapamayız; çünkü bu oyun, kendi benliğimizde tüm evreni kucaklama oyunudur. Bu oyun, Tanrı’nın kendisinin farkına varma oyunudur.

İbadettir oyun!

Bu kitap, bir oyun kitabıdır. Biz ancak oyun oynadığımız zaman kendimizi tümüyle serbest bırakabilir ve enerji alanımızı genişletebiliriz. Sevinç ise enerjimizin özgürce akışından başka bir şey değildir.

Reiki, Yoga, Tai Chi, Qigong, meditasyon gibi egzersizlere ayırarak, günlük hayatta kullanılabilecek yararlı bir egzersiz serisi sunuyor.

Sevinç sizinle olsun diyerek, Lila Şanti, Saf Sevinç okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: