Kendini Bilmek İçin Kitap!

"Ruhsal enerjide ilk basamak insanın kendini bilmesidir. Kendini bilen insan maneviyatını keşfeder ve yolculuğuna başlar." Lao Tzu

Savaşçı Tanrıça’nın Yolu, Heatherash Amara

İyi kitaplar, en iyi üniversitelerin yerine geçer...

“Kendinizi Benliğinizin Her Bir Dokusuyla Sevmiyor Ve Yüceltmiyorsanız, Kendi Güç Ve Tutkularınıza Sahip Çıkma Konusunda Bocalıyorsanız, Hayatınızda Daha Keyifli Ve Basit Bir Mevcudiyete İhtiyaç Duyuyorsanız O Zaman İçsel Bir Devrimin Zamanıdır… Savaşçı Tanrıça Enerjinizi Ortaya Koymanın Zamanıdır.” HEATHERASH AMARA

“Kadınlar olarak bizler, bir kadın olmanın ne anlam ifade ettiğine dair öğrenilmiş inanç ve anlaşmalarla örülmüş, bizi geçmiş inançlarımıza bağlı tutan ve gerçekten potansiyelimizden alıkoyan hikâyelerle doluyuzdur.”

— Heatherash Amara

İçsel Savaşçı Tanrıçanıza Giden Yolu Açan 10 Önemli Ders

Merhaba

Yeni kadınların devrimi, başka insanlara odaklı değil, içsel dünyaya odaklı olma evrimidir. Dikkatimiz korku dolu koşullar, eğerler ve hayırlarla kuşatıldığında, enerjimizi dağıtır ve bizim için neyin özgün olduğunu ayırt etme konusunda sıkıntı yaşarız. Dikkatimizi yeniden içsel anlamda kim olduğumuzu keşfetmeye yönlendirdiğimizde olduğumuzu hayal ettiğimiz ya da olmamız gerektiğini düşündüğümüz kişi yerine içsel, özgün, gömülü gücümüze doğru kutsal bir dönüşüm yoluna başlarız.

Bu, Savaşçı Tanrıça‘nın yoludur.


Savaşçı, enerji, odak, adanmışlık, amaç ve kararlılığın bir birleşimidir. Bu unsurları bilinçli olarak bir araya getirmek bize gücümüzü verir. Savaşçı enerjimizi beslediğimizde, kendinden emin, net bireyler olur ve her bir eyleme benliğimizin yüzde 100’ünü katarız.


Tanrıça enerjisi bizim yaratıcı akışımızdır: koşulsuz sevgi, haz, tutku ve bilgelik. Tanrıça enerjimizi geri kazandığımızda, keyifli bir özkabullenme ve özsaygı içinde yaşar, kutsal iç sesimizi dinleriz.

Sorulması gereken soru şudur: Hikayem içsel ve harici bir dram mı yaratıyor, yoksa bana huzur ve mutluluk mu katıyor?

Günümüzde kadınların sürekli zor durumlarda kaldığı bilinen bir gerçektir. Artık kadınlar önemli bir iş gücünü oluşturuyor ve ortaklar, çocuklar, aile ve dostlarımızla her zamankinden daha yoğunuz ve başkalarının ihtiyaçlarını hep kendi ihtiyaçlarımızdan önde tutuyoruz. Ve tükendiğimizi hissettiğimizde veya iyi hissetmediğimiz zamanlarda, çoğumuz kendimize karşı en yakın arkadaşımızdan daha acımasız bir eleştirmen olabiliyoruz.

İçsel Savaşçı Tanrıçamızın devreye girdiği yer burası…

Kadim Toltek geleneğinden ve Tanrıça spiritüelliğinden bilgeliklerle Savaşçı Tanrıça’nın Yolu, olmanız gereken gerçek Savaşçı Tanrıça olmanız için size ilham verecek bir kitap.

Özdeğerinizi dış görünüşünüzde mi arıyorsunuz, yoksa özdeğeriniz kendinizi kabullenme ve kendinize saygı duyma eksenine dayanan içsel bir pınar mı?

Araya kitapta olmayan biz kadınları ilgilendiren birkaç satır eklemek istiyorum.

Bir kadın olarak kırışıklıklarla ilgili en sevdiğim şey mutluluğumuzun bir göstergesi olmasıdır. Dudaklarımın ve gözlerimin çevresinde ne kadar çok kırışıklık varsa o kadar çok gülmüşüm demektir. Kadınların zihnine zorla kazınan fiziksel kusurlar yok mu. İşe sahip olduğunuz kusurları sevmekle başlayın. Her “kusurun” yanına, temsil ettiği olumlu yönü yazın. Ve her birinin size kazandırdığı yeni bakış açısını görmeye çalışın.

Popüler kültürün altını çizdiği kadın figürü oldukça yorucu görünüyor. Ölümsüzlüğü bulmaya çalışırcasına. Oysa ki ölümlü varlıklarız. Yaşadığımız her anı bedensel ve duygusal olarak onurlandırmalıyız.

Silikonsuz, estetiksiz, tüketim odaklı olmadan, filitrelere ihtiyaç duymadan, mayolu görsellerden oluşan kadın figürünün ulaşacağı bir yer olmadığını görüyorum. Ancak bu kadın figürü küreselcilerin destekleyicisi olabilir. Böyle bir kadın figürü geleceğin Ata’sı olamaz…

Dünyaya denge ve uyum getirmek için savaşçının ateşli sevgisine ulaşmamız ve tanrıçanın bilgeliğine erişmemiz dileğiyle…

Savaşçı Tanrıça’nın Yolu pek çok geleneğin bilgeliğini tek bir güzel yolda buluşturdu. Bu öğretilerde değişmeyen bir şey varsa o da bir düşüncenin ona yönelik bir adım olmadan hiçbir anlam ifade etmediği anlayışıdır; bu yüzden bu kitap sizi kutsal benliğinizle buluşturmak üzere tasarlanmış bir sürü egzersiz içerir.

“Kendini, sana özgü şekilde bul ve ifade et. Sevgini açıkça ifade et. Hayat bir hayalden ibarettir ve eğer hayatını sevgiyle yaratırsan, hayalin bir sanat eserine dönüşür.” Don Miguel Ruiz

Don Miguel Ruiz, şunuş bölümünden:

“Savaşçı Tanrıça’nın Yolu sevgiyle örülmüştür. Savaşçı Tanrıça’nın yolu on derste anlatılmıştır. İlk üç ders kendinizi merkezlemenize ve nerede olduğunuzu anlamanıza yardımcı olurken sonraki ders kişisel dönüşüm yolunda size yol gösterir. Son ders ise sizi günlük yaşamında bir Savaşçı Tanrıça olarak hakikatinizi yaşamaya davet eder.”

“ Toltek geleneğinde , bir çırağın usta olmadan önceki son adımı, bir kol değneği gibi destek aldığı öğretmeninden ayrılması ve kendi iradesinin gücüyle yürümeyi öğrenmesidir. Öğretmenin verdiği derslerin izleri onun atacağı tüm adımlarda olacaktır ama ortaya çıkan şey kendi deneyimlerinin bilgeliğidir. HeatherAsh Amara benim çırağımdı, şimdiyse akranım.”

Savaşçı Tanrıça’nın Yolu kitabını buraya bırakıyorum. Okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: