Tanrı’yı Kıyamete Zorlamak, Grace Halsell

“Yeni bir gökyüzü ve yeni bir yeryüzüne açılmak için bu dünyayın toptan yok etmek zorunda mıyız?”

— Grace Hallsell

“Akron Üniversitesi tarafından yapılan 1996 tarihli Din ve Siyaset Anketi, Hıristiyan yetişkinlerin %31’inin, dünyanın bir Armagedon Savaşı’nda son bulacağı inancına katıldığını ve buna kuvvetle inandığını ortaya koymaktadır. Bu durum 62 milyon Amerikalının söz konusu inanç sistemini kabul ettiği anlamına gelmektedir.”

John Green , Akron Üniversitesi Profesörü

“Aşikar ki, Eski Ahit’teki eski peygamberlerinize ve Armagedon’la ilgili önceden haber verilmiş alametlere geri dönüp baktığımızda, acaba olacakları görecek nesil biz miyiz diye merak ediyorum… İnanın bana, (bu kehanetler) açık bir şekilde yaşamakta olduğumuz şu günleri tasvir ediyor.”

BAŞKAN RONALD REAGAN,
1983’TE AMERİKA-İSRAİL HALKLA İLİŞKİLER KOMİTESİ’NDEN
TOM DİNE İLE YAPTIĞI BİR SÖYLEŞİDEN

Merhaba

Grace Haldell söyle yazıyor: Beyaz Saray’da personel şefiydim. Eski Ahitt’ kıssaları dışında Orta Doğu hakkında fazla bir şey bilmiyordum. Başkan Jimmy Carter ve Ronald Reagan’la birlikte Armagedon, yeniden doğmak ve özellikle de Cennet’e yükselebilen kimseler hakkında daha çok şey duymuştum. Bizlerin Kıyameti görecek nesil olduğumuzu ve özellikle şu anda yaşamakta olan insanların insanlık tarihini yok etmekle emrolunmuş kişiler olduklarını kendinden geçmiş bir vaziyette söyleyen Evanjelistleri bulmak için TV kanallarını tarardım.

Çocukluğumda geceleri, gökyüzünde olduğunu farzettiğim bir Tanrı’ya diz çökerek ibadet ederdim. Tanrı’yı küçük beynimin kelimelerle tanımlayabileceğinden çok daha büyük bir varlık bilirdim. Dinlediğim hikayeleri benimser ve uzun zaman aklımda tutardım. 1980’lerde, bu benimsediğim şeyin ne olduğunu öğrenmek istedim. Bu amaçla Jerry Falwell rehberliğinde iki kez kutsal topraklara yolculuk yaptım. Yolculuklarım Kehanet ve Siyaset (Prophecy and Politics) adlı bir kitabı ortaya çıkardı. Şimdi neredeyse yirmi yıl sonra Hristiyan olmanın ne anlama geldiğine bir kez daha bakmak istedim. Yeni araştırmam beni yerinde ve geçerli sorular sormaya yöneltti: Jerry Falwell gibi bir Hristiyan, niçin dünyanın sonu için dua ediyor? Yeni bir gökyüzü ve yeni bir yeryüzüne açılmak için bu dünyayı toptan yok etmek zorunda mıyız?


Armagedon inancı hakkındaki bu araştırmaya, yolun henüz başındaki birinin sorabileceği sorularla başladım.


Bazıları, hiçbirimizin bu dünya hayatında bir uzman ve yetkili ağız olacak kadar uzun yaşamadığını, yaşamın ve ölümün ne olduğunu anlamada her birimizin birer çömez olduğunu söylerler. Yaşlananlarımız için bile, ömür öyle kısa ki, amatör kalıyoruz. Sorularım ve cevaplarım hepimiz yani yolun başındakiler için.

Tanrı bugün biz yaşayanlardan Yeryüzü Gezegenini yok etmemizi mi istiyor, hatta istemenin ötesinde böyle bir emir mi veriyor?

Tanrı’yı Kıyamete Zorlamak, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: