Sadıklar Planı Tebliğleri

Bir bilgi her ne neviden olursa olsun beşerin iç yapısını, zihniyetini, ahlak seviyesini, Allah’a hizmet etmek arzusu ile doldurmuyorsa, o bilgi yanlış, o bilgi hiç olmazsa kısır bilgidir. Allah’a hizmet arzusu, şuurun berraklığı ve vicdanın nezaheti ile tebarüz eder.

“Kendini Bilmek, yani hakiki şifa, bilgi ile olur… Çünkü ; Gökyüzündeki ve yeryüzündeki en büyük şifacı, bilgi enerjisidir. “

—Sadıklar Planı

Merhaba

Sadıklar Plânı Tebliğleri adı ile bilinen bu ruhsal bilgi külliyatı, kendilerini “SADIKLAR PLÂNI” İsmi ile tanıtan Ruhsal Plân tarafından, 1959 – 1974 tarihleri arasında fiilen Ergün Arıkdal’ın medyumluğu aracılığıyla tebliğ edilmiştir.

1959 yılı sonrası ile 22 Eylül 1961 öncesinde yapılan tüm celseler, doğrudan Plân’ın talimatı ile yakılarak imha edilmiştir ve bugün bu kısımlar mevcut değildir. Günümüze ulaşan celseler 22 Eylül 1961 tarihi itibariyle başlayan celselerdir.

Sadıklar Plânı Tebliğleri giriş celsesi dâhil toplam 160 celseden ibaret olup, tebligat, 1 Mart 1974 tarihli son celsede Plân’ın isteği ile son bulmuştur ve günümüzde de artık devam etmemektedir. Bu tarihten sonra, aynı medyum aracılığıyla iki farklı tebligat daha alınmıştır ancak bu tebliğler Sadıklar Plânı Tebliğleri ile bağlantılı değildir.

Kitaptaki metinler, celselerin orijinal tapajlarını içermektedir. Orijinal metinler de koruma altındadır. Bu kitap bir derleme veya düzenleme değildir. Celseler olduğu gibi yayınlanmıştır. Bu baskısı da dâhil olmak üzere, Sadıklar Plân Tebliğleri, hiçbir zaman düzenlenerek veya yorumlanarak yayınlanmamıştır. Yorum ve kavrayış okuyucunun sentezine ve sezgisine bırakılmıştır.

Sadıklar Plânı Tebliğlerinin aktarılması sırasında geçen yaklaşık 15 yıl boyunca hazirun kadrosunun 3 kez değiştiği bilinmektedir. Bu durum celselerdeki sorulardan da bir miktar anlaşılabilir. Celseler, her aşamasında yoğun ve yüksek tesir içeren bilgiler içermektedir. Bilgiler, hazirunun durumuna da bağlı olarak bir miktar benzetim ancak çok daha fazla açık ve doğrudan bilgi aktarımı şeklinde devam etmiştir.

Bu çok önemli tebligatın günümüz okuyucusu ve gelecek nesiller tarafından anlaşılabilmesi için, tebligatın içinde şu anda Türkçede kullanılmayan bazı kelimelerin, güncel karşılıkları ile değiştirilmesi gerekmiştir. Ancak buna rağmen, tebligatın ve içerdiği bilginin temel özelliklerini taşıyan birtakım kelimeler özellikle Türkçeleştirilmemiştir. Bu sözcükler, tekâmülcü ruhçuluk terminolojisinin orijinal kelimeleri olup, bunların anlamları, sadece kelimenin ilk geçtiği celsede dipnot olarak verilmiştir. Okuyucu ilk dipnotu unutursa, ilerleyen celselerde bir kelimenin karşılığını aradığında kitabın sonunda bulunan dipnot indeksinden veya genişletilerek güncelleştirilmiş sözlükten bulabilir.

Sadıklar Planı Tebliğleri, günümüz insanlığına, içinde bulunduğu derin teşevvüş halinden kurtulabilmesi için sunulmuş çok yönlü, çok boyutlu, dünya beşerine bu zaman ve mekan şartlarında nasip olmuş, evrensel nitelikli yüce bir bilgi külliyatıdır. Ne mutlu kıymetini anlayabilenlere…

Evreninizin içinde her olay ve sınav vasatı, kademeli bir sistem dâhilinde yönetilir. Bu yönetilme, her şeyden en üst derecede faydalanmak ve her şeye en üst derecede özgürlük vermek yoluyla gerçekleşir. Evrende hiç boş bir yer yoktur, Ya zaten kendisi yerleşiktir veya sonradan iskân edilmiştir. Şüphesiz, Kâdir-i Mutlak’ın sonsuz bilgisi, tekâmül basamaklarını çeşitli plânlara ayırmış, bunları bedenli ve bedensizler olarak ayırt etmeden; sadece tekâmül süreçleri ile birbirinden ayrı tutmuştur. Sizin üstün bir realite olarak gördüğünüz bir realiteyi kendiliğinden yaşayan varlıklar olabildiği gibi, hayal edemeyeceğiniz realiteleri de bir hal olarak yaşayan varlıklar vardır.

Sadıklar Planı Tebliğleri, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: