Mavi Tüy, Richard Bach

Gönülsüz bir mesihin serüvenleri…

“İşte sana yeryüzündeki görevinin tamamlanıp tamamlanmadığını anlaman için test: Eğer yaşıyorsan, tamamlanmamış demektir…”

— Richard Bach

Merhaba

Richard, insanlara uçma zevkini vererek para kazanan eski bir çift kanatlı uçağın pilotuydu. Müşteri bulmaya gittiği Ferris’te kendisiyle aynı işi yapan Donald Shimoda isimli bir pilotla tanışır. Donald, daha önce tanıdığı insanlardan çok farklıydı. Kullandığı uçak çok eski bir yapı olmasına rağmen sanki yeni alınmış gibidir. Donald ile tanışıp arkadaş olurlar. Onu tanıyanların Tamirci Mesih dediği Donald, bir gün yirmi beş bin kişinin gözü önünde ortadan kaybolur. Richard gazetede bunu okur.

Donald, mesihten istifa ettiğini söyler. Halkının mucize dediği bazı yetenekleri vardı ama bunlar onun için sıradandır. Richard’la seyahat ederken bunlardan bazılarını kullanır. Donald, insanlar düşündüklerinde, yapabileceklerine inandıklarında mucize denilen şeyleri yapabileceklerini söyler. Bunu göstermek için gölün ortasına bir anahtar atar. Şu anda gölün bir kara parçası gibi olduğuna inandığını söyler. Suyun üzerinde yürüdü ve anahtarı getirir. Richard’dan da aynısını yapmasını ister. Richard gölü toprakmış gibi düşündü ve suyun üzerinde yürür. Sonra toprağı su olarak düşünür. Yere düştüğünde batmak için durur. Donald’dan yardım istedi ve toprağı tekrar toprak olarak düşünmesi gerektiğini söyler. Richard batmaktan kurtulur.

Mavi Tüy, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: